Bumerang

Wydawnictwo: Nowy Świat

Krzysztof Beśka po raz kolejny sięga do nurtu literatury antykapitalistycznej. W Bumerangu znów mierzy się z mitem korporacyjnego raju. Autor, nominowany do Paszportu Polityki, sam będący pracownikiem międzynarodowej firmy, z charakterystyczną dla siebie przewrotnością i ironią, przestrzega przed uczestnictwem w wyścigu szczurów .

isabelle142 | 2014-07-01
Na półkach: Podana dalej, Przeczytane
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Co za dziwna książka...
Skusiłam się na promocji w markecie, ze względu na opis na okładce, który jest zupełnie inny niż ten zamieszczony tutaj, mianowicie taki:

"Upalny, letni weekend. Stary, poniemiecki pałac na Mazurach wypełnia śmiech i gwar rozmów. Kolejni goście z wielkiego miasta, którzy przyjechali odreagować pędzącą codzienność. Ścieżki kariery zastępują ścieżki białego proszku. Jedynie procenty, to nie te w banku, a w butelkach. Zbliż się burza, czas gniewu, czas śmierci...Pojawiają się duchy przeszłości, tej odległej i tej całkiem niedawnej...Już za chwilę w pobliskim jeziorze, niczym w lustrze, wielu ludzi będzie mogło ujrzeć swoje prawdziwe oblicze,a zderzenie świadomości i postaw przedstawicieli dwóch różnych światów - zmieni ich wszystkich. Oba są zepsute, ale tylko jeden zdoła się obronić. Ale czy na długo?"

Zwiodła mnie obietnica wątku narkotykowego, który rzeczywiście się pojawił. Opisy wizji bohaterów po zażyciu "stosownego" środka są chyba...

Magdalena | 2015-09-01
Przeczytana: czerwiec 2015

Książka nudna, o niczym, bez fabuły bez pomysłu. Opis na książce nijak ma się do mini opowiadanek bez sensu, które można znaleźć w środku. Wiersz w książce przyprawił mnie o szczery śmiech, bo został napisany jakby przez mało zdolne dziecko a książkę przecież podobno napisał polonista i poeta. Żenada. Strata czasu.

Scarlett_O_Hara | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016