Trzecie świadectwo

Wydawnictwo: Fabryka Słów
83-89011-70-0

Zapewne nigdy nie będzie nam dane poznać prawdy o tym, co właściwie stało się 18 października 2169 roku w podziemnym państwie mieście Tamarisk, na planecie niegdyś nazywanej Ziemią, a obecnie częściej Starym Światem. Czy rzeczywiście istniał Metapuk potężny artefakt, po który wyruszyła grupa specjalna? Jaką rolę w wydarzeniach poprzedzających zagładę podziemnej metropolii odegrała jej królowa Rea? Co zrozumiał wśród otaczających go ciemności pułkownik McDrury? Ile jest prawdy w świadectwach jakie pozostały po tych wydarzeniach i komu zależy na jej odkryciu lub zatajeniu?

źródło okładki: www.fabryka.pl

wiejskifilozof | 2015-03-06

Myślałem,że to będzie coś lepszego.Jakaś super akcja,dużo scen bitewnych.
A tu dostałem obyczajówkę, która toczy się w przyszłości.
Jakieś pseudopsychiologiczne rozważania.
Główny bohater, to jakiś domorosły filozof.
Nie podobała mi się.

Beremis | 2013-12-29
Przeczytana: 2010 rok

Książka kupiona w wakacje na urlopie. Spodziewałem się akcji, liczyłem na, może cyberpunk, postapokalipsę, akcję.
A dostałem nudę.
Żeby nie wolny czas na urlopie książki bym nie skończył.

Sławomir | 2014-12-25
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Okładkę do tej książki dobrał idiota. Sugeruje ona jakąś akcję, militarne sf,.. wszystko tylko nie to co zawiera faktycznie książka. Pewnie decydenci okładkowi, grafik, nie zadali sobie trudu aby zaznajomić się z faktyczną treścią książki. Duży błąd ponieważ może to napawać rozczarowaniem czytelnika który nastawi się na coś co wynika z okładki a dostanie coś zupełnie innego. Irytujące jak z dziewczynami które stają się żonami.
Jak już człowiek się otrząśnie z rozczarowania, nie chowa urazy i przebrnie przez nieco nudnawy początek okazuje się, że to całkiem fajna książka. Schematyczna, prawda. - Beztroski bohater odkrywający fasadę przesłaniającą faktyczny, niesprawiedliwy świat, szok, niedowierzanie, akceptacja, podjęcie walki z systemem. To wszystko było i było, tysiące, setki tysięcy razy w różnych przejawach twórczości i jest równie obrzydliwie już nudne jak i w sumie prawdziwe. Jednak książka mnie wciągnęła i z przyjemnością ją przeczytałem.

bambuska | 2010-10-04
Przeczytana: 03 października 2010

Jack Mc'Drury chcąc rozwiązać zagadkę śmierci swojego ojca, żołnierza w służbie Unii Słonecznej, dociera do świadków masakry, która miała miejsce 18 października 2169 roku w podziemnym państwie mieście Tamarisk. Ich wspomnienia są poprzeplatane ze wspomnieniami dzieciństwa i dorosłego życia Jacka Mc'Drury'ego. I właśnie to było dla mnie najbardziej irytującą rzeczą w całej książce. Momenty w których akcja zaczyna robić się naprawdę ciekawa i zostaje nagle przerwana przez inną historię. Miałam czasem wrażenie jakbym oglądała film z dużą ilością reklam.
Co do samej fabuły nie mam zastrzeżeń. Pomysł ciekawy, książka chwilami zaskakuje.

Wprawdzie mi przez niektóre fragmenty ciężko było przebrnąć, jednak podejrzewam, że znajdą się czytelnicy, którym lektura tej książki sprawi przyjemność.

usagi91 | 2013-05-07

Przeczytałem. Nie dowiedziałem sie niczego. Wszyscy umarli albo powielili schemat. Do tego szablonowe rozdziały z których każdy kończy się podobną sentencją

Kroz | 2012-01-22

Średnio. Odłożyłem bodajże w połowie.

Fulko | 2016-09-09
opiet | 2016-04-12