Prawy, lewy, złamany

Książka jest przypisana do serii/cyklu "City". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Literackie Forma

Młodzi mieszkańcy jednego z krakowskich osiedli dowiadują się, że ktoś filmuje ich bez ich zgody i wiedzy, z poszczególnych ujęć montując sceny, które budzą przerażenie i niesmak. Kim jest tajemniczy „reżyser” i w jakim celu przenosi na taśmę swe koszmarne wizje?

źródło opisu: Forma, 2007

housecat87 | 2015-09-21

Po przeczytaniu tej książki stwierdzam, ze jest to jedna z najbardziej pokręconych i niewyjaśnionych opowieści jakie kiedykolwiek przeczytałam. Trzeba do niej podejść z dystansem i humorem. Pełno w niej niewyjaśnionych sytuacji, z gatunku tych nadprzyrodzonych. Dla mnie to takie połączenie Truman Show, tajemniczości Kinga i surowości oraz grozy Burtona. Gdyby nakręcono na jej podstawie film, byłby to taki z tanimi efektami rodem z filmów klasy B. Ja takie uwielbiam i doskonale rozumiem co Kain chciał napisać i pokazać. Znajdziemy tu odwołania do muzyki i filmów oraz postaci doskonale pasujących do klimatu całej książki.

Pablos | 2013-04-04
Na półkach: [2013], Przeczytane
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Wydana w ciekawej akcji BookRage książka Dawida Kaina okazuje się być tak naprawdę dwiema powieściami. Drugą z nich jest wydany jakiś czas temu “Prawy, lewy, złamany”, potem przez autora udostępniony wszystkim za darmo w formie ebooka. I też od razu proponuję właśnie od tej drugiej książki lekturę zacząć, bowiem jest o wiele bardziej interesująca, przemyślana i pozwala czytelnikowi na mocne wejście w sam środek historii, po czym wyjście z własnymi wrażeniami, przemyśleniami czy refleksjami.

Bohaterami “Prawego...” jest kilkoro mieszkańców jednego z typowych polskich blokowisk. Każdy z nich pewnego dnia dostrzega, że na jednym z kanałów ichniej telewizji kablowej nadawany jest przedziwny program, w którym można oglądać innych mieszkańców okolicy, zupełnie nie zdających sobie sprawy z tego, że są obserwowani.

Ten motyw jest jednak tylko punktem wyjścia do pokazania przeróżnych wizji, zarówno tych, które spłyną na naszych bohaterów, jak i na czytelnika. Dawid Kain świetnie bawi się...

nawreusz | 2016-01-14
Mario | 2014-09-05
Kiyoshii | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014
    Mapa Cieni
    Krzysztof T. Dąbrowski, Michał Gacek, Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz jr, Łukasz Ra...
    Bizarro dla zaawansowanych
    Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz jr, Dariusz Barczewski, Marek Grzywacz, Kornel...
    Fobia
    Dawid Kain