Bal wdów i wdowców

Okładka książki Bal wdów i wdowców Marian Pankowski
Okładka książki Bal wdów i wdowców
Marian Pankowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Ha!art Seria: Seria prozatorska pod redakcją Piotra Mareckiego literatura piękna
Seria prozatorska pod redakcją Piotra Mareckiego
Wydawnictwo Ha!art
2006-01-01
2006-01-01
838991140X
Inne

unikatowy styl pisarski pankowskiego jest jak elokwentne gadanie o niczym. bo w sumie o czym jest te 140 stron? o wdowcu, ktory nie wie czy jest w stanie pogodzic sie, ze jest juz wdowcem, ktory nie wie czy moze zyc pelnia zycia w stanie wdowienstwa i ktory nie wie czy mozna bez zalu i poczucia winy obsmarowywac umarla wspolmalzonke? a moze o zyciu jako ciaglej podrozy od a do b, od jednego miasta do drugiego, od jednej osoby do drugiej, od obczyzny do ojczyzny, od dziecinstwa do starosci, od zycia do smierci, od mysli do mysli nastepnej?
ujete to wszystko jest w takiej formie, ze nawet to "nic" ciagle pelne "czegos" nie przeszkadza, a wlasciwie fascynuje: rytmem, dostojenstwem, poetyckoscia, polaczeniem tradycji z nowoczesnoscia, umiejetnoscia dostrzegania czegos w czyms niby totalnie przezroczystym. ta proza uchwyca nieuchwytne - mowi o tym, ze to "nic" to wlasnie "cos" moze nawet nienazywalne, ale moze najwazniejsze w zyciu.
ps. sam nie wiem, czy rozumiem to, co napisalem;)

wow piękna polszczyzna

wow piękna polszczyzna

• 2016
  • Może kiedyś przeczytam...
  • Polecone
  • Dżendery i feministy
  • 2015
  • LGBT

Dodaj cytat z książki Bal wdów i wdowców