W domu najlepiej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC

Kto chciałby czytać tę książkę jedynie jako historię nawrócenia , wiele przeoczy z jej istotnej treści. Nawrócenie bowiem, w przypadku małżeństwa Kimberly i Scotta Hahnów &ndash, autorów i zarazem bohaterów tego fascynującego świadectwa &ndash, to jedynie owoc och niestrudzonego, chwilami pełnego dramatyzmu poszukiwania prawdy i woli Bożej. Wychowani w tradycji ewangelickiej, szczerze pragnący żyć swoją wiarą i przekazywać ją innym, zostają zaproszeni przez Boga do drogi, w którą nigdy by sami nie wyruszyli. Pozwalając jednak prowadzić się Bogu, wkraczają w zupełnie nowy świat: pokonują własne stereotypowe myślenia, przekraczają samych siebie, zmagają się z niezrozumieniem najbliższych i otoczenia. Wewnętrzny żar i bezkompromisowość sprawiają, że przeżywają naprawdę dramatyczne momenty.

Adrian F | 2015-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2015

Świetna książka, osobiście była dla mnie do tej pory najlepszym źródłem (a i tak niewystarczającym) wiedzy o protestantach i ich sposobie myślenia. Do tej pory moje informację o nich ograniczały się do tych zaczerpniętych z podręczników ze szkoły średniej. Piękne świadectwo nawrócenia.

Jack-seeker | 2012-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Fantastyczna książka!
Rozwiewa mnóstwo wątpliwości dotyczących kościoła katolickiego. Zbliżyła mnie do Niego, i pozwoliła na nowo docenić cuda które się w nim dzieją!
Polecam , zwłaszcza protestantom.

Marjory | 2013-09-01
Przeczytana: 2013 rok

Sięgnęłam po tę książkę, bo usłyszałam, że to świetna pozycja apologetyczna. I tak rzeczywiście jest! Świadectwo autorów jest po prostu piękne. Logika ich wywodów - porażająca! Polecam tę lekturę wszystkim! Ale może nawet przede wszystkim tym, którzy są “poszukujący”.

Ta książka może pomóc rozwiać wiele wątpliwości. Tym bardziej dzięki temu, że jest pisana z perspektywy kogoś kto szukał, z perspektywy byłego protestanckiego pastora, teologa, kogoś kto wzbraniał się przed dołączeniem do Kościoła Katolickiego, a jednak właśnie to wyznanie okazało się najbardziej zgodne z biblijnym słowem.

Scott Hahn to moim zdaniem genialny apologeta. Z przyjemnością zagłębię się w treść innych jego książek. Uważam, że to co robi jest naprawdę świetne. A jego świadectwo wydaje mi się ogromnie potrzebne.

Na tę książkę składa się też świadectwo jego żony. W książce każdy rozdział dotyczy jakiegoś konkretnego etapu ich życia. I najpierw poznajemy daną historię z perspektywy Scotta, później zaś z...

Robert Urbanowski | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016

Książka ta została mi polecona, jako ta, która ma mi uświadomić iż mój podziw do sytuacji ewangelickich pastorów, którzy mogą być kapłanami posiadając żonę, nie powinna mieć miejsca, ponieważ nie mają oni jednak tak wspaniale w życiu jak mogło by się wydawać. Niestety nie znalazłem w niej nic na ten temat - i to nie jest jej winą bo w końcu raczej nie po to została stworzona, tylko tu rodzi się me pytanie - tak naprawdę po co a raczej dla kogo? Ukształtowany katolik raczej nie znajdzie w niej nic dla siebie, może trochę nagany na styl, w jakim przeciętny katolik oddaje i angażuje się w swoją wiarę i pokazanie jak można piękniej. No, ale właśnie to przeciętny, ten ukształtowany nie posiada z zasady tej "skazy". Ewangelik nie przejdzie na katolicyzm pod wpływem tej książki, chyba, iż faktycznie pod jej wpływem zacznie studiować problem głębiej, sama książka nie porusza niczego na tyle głęboko i dosadnie by wywrzeć na ewangeliku jakikolwiek wpływ, a raczej go swą powierzchownością i...

keres1372 | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Wspaniała książka, choć brakowało mi na przykład omówienia spowiedzi jednak jest to w innej książce tych autorów. Potwierdza się tutaj pewne katolickie powiedzenie: Protestantyzm przyciąga słabych katolików, katolicyzm przyciąga silnych protestantów.

Marianna | 2016-08-11
dgdkfhgdhf | 2016-05-07