Serwus, panie chief!

Cykl: Znani gdańszczanie (tom 4)
Wydawnictwo: Oskar

"Serwus, panie chief!" - jest czwartą pozycją z cyklu wybitni Gdańszczanie. Tym razem jest to sylwetka Andrzeja Perepeczki, marynarza, profesora Akademii Morskiej w Gdyni, literata. Po "Rozmowach o tańcu" z Janiną Jarzynówną-Sobczak powstał wywiad-rzeka "Michalski - taki jestem", poświęcony znanemu aktorowi. W 2007 roku wydała "Gdańszczanina z wyboru", rzecz o Honorowym Obywatelu Miasta Gdańska - profesorze Andrzeju Januszajtisie. W przygotowaniu następne sylwetki wybitnych Gdańszczan.

Barbara Kanold - dziennikarka, pedagog, recenzentka telewizyjna i teatralna. Ukończyła Wydział Filologiczny na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. Staże zawodowe odbyła na uczelniach francuskich - w Pau, Grenoble i w Sévres. Mieszka w Gdańsku od 1961 r. Przez wiele lat uczyła języka polskiego i francuskiego w gdańskiej Państwowej Szkole Baletowej, sprawując w niej funkcję wicedyrektora. Współpracowała z Danutą Baduszkową jako kierownik literacki Teatru Muzycznego w Gdyni. W latach 80. była wizytatorką szkół artystycznych i specjalistą od spraw teatru w Wydziale Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

źródło opisu: Wydawnictwo Oskar, 2008

źródło okładki: http://maszoperia.org/