9788374419840
poezja

Jest to poezja wciąż w fazie ewolucji, rozwoju, stawania się. Śliwonik jest nie tyko wybitnym, kto wie, czy nie najlepszym poetą współczesnym. Jest poetą, który nie może zatrzymać się w miejscu, bo odkrył, że tego miejsca nie ma na poetyckiej mapie. Poezja Śliwonika poszukuje absolutu. Spośród żyjących poetów współczesnych on jeden - po tylu zmaganiach z rzeczywistością - nie dał się stłamsić światu i spojrzał odważnie ku gwiazdom.
Maciej Krassowski, „Poezja dzisiaj" 2005

senzafiori | 2012-09-25