Największa przyjemność świata

Wydawnictwo: Red Horse

W Największej przyjemności świata Jacek Dąbała ukazuje dramatyczne losy pięknej córki polskiego multimilionera porwanej przez gang handlarzy kobietami. Poszukiwania prowadzi prywatny detektyw, Artur Brandt, były dziennikarz śledczy. Jeśli odnajdzie dziewczynę, otrzyma milion euro honorarium. Detektyw szybko odkrywa, że sytuacja jest bardziej skomplikowana niż wszyscy myślą...

Dorota | 2011-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2011

Książkę czyta się szybko i dość przyjemnie. Pomysł na fabułę jest dość ciekawy, jednak historia jest naiwna. Główny bohater przez większość czasu sprawia wrażenie rasowego dupka, któremu wydaje się, że jest niczym Belmondo. Od opisów jego chuci wzbierał we mnie śmiech i politowanie. Postaci są przerysowane, choć w większości wiarygodne. Na okładce przeczytałam, że autor jest współscenarzystą filmu "Młode wilki" i tutaj widzę podobieństwo książki z tym filmem - naiwny, lekkostrawny, dobry dla relaksu, nie wymaga większego zaangażowania umysłowego.

ahnesaja | 2010-08-09
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 08 sierpnia 2010

Książka na jeden dzień z dość ciekawą fabułą . Muszę jednak powiedzieć ,że ona udaje książkę kryminalną lub jak to powiedziała pewna osoba "ona chyba tylko leżała koło kryminału" nie zmienia to jednak faktu że przyjemnie się ją czyta , końcówka książki bardzo mi się podobała.

Henioo | 2013-09-23
Przeczytana: lipiec 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po polskie pozycje sięgam niezmiernie rzadko, mogę powiedziec, że na 15-20 czytanych przeze mnie książek, 1-2 to książki polskich autorów. Może nawet mniej? Ale poniższą pozycję polecam z pełną odpowiedzialnością swoich czynów.
Artur Brandt, były dziennikarz śledczy, traci pracę w telewizji, zakłada więc biuro detektywistyczne.
Dostaje coraz więcej zleceń, jednak nie jest usatysfakcjonowany z zarobków. Pewnego dnia dostaje zlecenie od milionera, Radwana, by odnalazł jego córkę, która została porwana, oferuje mu za to milion euro.
Po długim śledztwie wychodzi na jaw, że w porwaniu brała udział matka porwanej Niny, i ochroniarz rodziny...
Super książka, z fajnymi tekstami Brandta. Można się uśmiać.

Dzikuska | 2014-12-30
Przeczytana: listopad 2013

Od pierwszej strony ciekawiło mnie jak skończy się ta historia. Przez cały czas książka trzymała mnie w napięciu i wielokrotnie wywoływała uśmiech na twarzy. Czytało się lekko i przyjemnie!

Ana Różyczka | 2013-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2013

Warto przeczytać. ☺

Beata | 2014-03-06
Przeczytana: 02 marca 2014

Ksiazka ,ktora zapomniesz zaraz po przeczytaniu ponad to ni to kryminal ni obyczajowka.Ogolnie latwa ,lekka i z humorem ale niekoniecznie.

katarzynakk | 2016-10-20
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Świetna książka. Pochłonęłam ją momentalnie. Przechodziła z rąk do rąk i wszyscy byli nią oczarowani. Szczerze polecam

Patiii | 2015-02-23

Czyta się miło i przyjemnie. Książka wciągająca i intrygująca już od pierwszych stron. Polecam :)

Joanna Konieczna | 2014-10-27

Lekka dość oczywista fabuła, jedyne co mnie zniechęcało to główny bohater

Aschawi | 2013-07-30

czytałam ten kryminał z dużą przyjemnością.