Reformy emerytalne we Włoszech w latach 90. XX wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
9788374419499

Książka Joanny Plak Reformy emerytalne we Włoszech w latach 90. XX wieku podejmuje mało znany w Polsce temat dotyczący reform włoskiego systemu emerytalnego. Joanna Plak wykazała się dużą znajomością prezentowanego zagadnienia. Nie skupiła się jedynie na przedstawieniu informacji bezpośrednio dotyczących reformy emerytalnej we Włoszech. Sięgnęła do źródeł tematu, analizując czynniki wymuszające zmiany. Opisała wpływ demografii oraz praw socjalnych (zawartych w konstytucji, a także konwencji Międzynarodowej Organizacji. Pracy ratyfikowanych przez Włochy) na kształt przeprowadzonych reform. Temat został ujęty wielopłaszczyznowo.