Próba krwi

Tłumaczenie: Robert Piotrowski
Cykl: Inspektor Rebus (tom 14)
Wydawnictwo: Albatros
A Question of Blood
literatura angielska

John Rebus, inspektor policji z Edynburga, to bohater serii książek Iana Rankina, najpoczytniejszego autora kryminałów w Wielkiej Brytanii (zarazem najpopularniejszego współczesnego szkockiego pisarza). Każda jego poweść jest bestsellerem nr. 1. Nazwisko bohatera nie jest przypadkowe - zdaniem Rankina, największa przyjemność dla pisarza to prowadzenie gry z czytelnikiem. W elitarnej prywatnej...

W elitarnej prywatnej szkole dochodzi do masakry dzieci. Na pozór sprawa jest prosta: były żołnież SAS, Lee Herdman, wpadł w szał i zabił dwoje nastolatków, a następnie popełnił samobójstwo. Ale nic nie jest proste dla inspektora Rebusa... który na dodatek sam ma poważne kłopoty i grozi mu aresztowanie. Rebus jest podejrzany o zamordowanie drobnego przestępcy, który napastował jego koleżankę z pracy. Dowody są mocne - tuż po wizycie inspektora przestępca spłonął żywcem w swoim domu. A Rebus ma poparzone dłonie.

źródło opisu: [Albatros, 2006]

MartaM | 2016-04-07

Jedna z najciekawszych książek Rankina. Fani inspektora Rebusa się nie zawiodą.

piotr | 2012-03-20

totalna beznadzieja jak wszystkie ksiązki tego pana - przeczytałem kilka poniwaz sa bardzo reklamowane i teraz wiem wszystkie Jego ksiazki to gnioty wiejace nuda

Agata | 2015-09-26
Na półkach: Teraz czytam

Po kiepskich 'Odrodzonych" Rankin wraca do formy! Tym razem próbuje rozwiązać zagadkę eksżołnierza SAS, który wpadł w szał i wdarłszy się do szkoły zabił dwóch nastolatków a potem popełnił samobójstwo. Czy jedyny ocalały chłopak jest kluczem do zagadki? Rebus pije, miota się, dyskutuje z Siobhan, a nawet zostaje zawieszony.

Marcin | 2010-08-28

Jeśli to jest najpopularniejszy szkocki pisarz to musi być słabo z literaturą w tej Szkocji... wymęczyłem to i ledwo dotrwałem do końca :/

Angela | 2012-02-15
Przeczytana: 11 lutego 2012

Jeśli uwielbiasz kryminał z wyższej półki to coś dla Ciebie. To należy przeczytać.. o tym nie da się mówić. Gorąco polecam ;*

MasterBooks | 2016-06-19

Męka czytałem z nadzieją że się akcja rozwinie dno kryminału

Beatka | 2010-01-05

Rewelacja