Wcielenie Kusziela

Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc
Cykl: Trylogia Kusziel (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
Kushiel's Avatar
powieść, fantasy,

Fedra nó Delaunay urodziła się ze szkarłatną plamką w lewym oku i jako dziecko sprzedana została do jednego z Trzynastu Domów, skąd wykupił ją pewien szlachcic. On pierwszy poznał się na jej naturze: osoba trafiona przez Strzałę Kusziela jest wybrańcem skazanym na jednoczesne doświadczanie bólu i rozkoszy. Życie Fedry biegło dziwną, czasami niebezpieczną ścieżką. Przez cały czas towarzyszył...

Życie Fedry biegło dziwną, czasami niebezpieczną ścieżką. Przez cały czas towarzyszył jej oddany szermierz Joscelin, od początku świadom jej natury, która dręczy ich oboje i jest zmorą ich życia. Ale Joscelin jest zaprzysiężony Fedrze i akceptuje ją taką, jaka jest. Nigdy nie złamał naczelnego przykazania anioła Kasjela: chronić i służyć.
Przyszłość wystawi tę przysięgę na próbę. Fedra nie zapomniała o swoich przyjacielu z dzieciństwa, Hiacyncie. Przez długie lata szukała klucza, żeby uwolnić go od wiecznej służby u Pana Cieśniny, od paktu z bogami, który zawarł dla ocalenia narodu, poświęcając siebie zamiast niej. Fedra nie może zapomnieć i nie umie wybaczyć – sobie ani bogom. Jest zdecydowana skorzystać z ostatniej okazji, żeby uratować przyjaciela, nawet gdyby miało to oznaczać jej śmierć.
W poszukiwaniu klucza Fedra i Joscelin wyruszą w niebezpieczną podróż do baśniowych pałaców i wspaniałych widoków, do dalekich afrykańskich krajów, gdzie włada szaleństwo, a pieniądzem są dusze, w dół mitycznej rzeki do krainy zapomnianej prawie przez cały świat... I do potęgi tak wielkiej, że nikt nie śmie nazwać jej po imieniu. Aby odnaleźć zaginione plemię Izraela, poddanych Saby.

„Wcielenie Kusziela” to ostatnia część trylogii Kusziel, kontynuacja „Wybranki Kusziela”.

zabielka | 2013-10-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 16 października 2013

Przeciętna i tyle mogę powiedzieć, nie zachwyciła mnie, nie pochłonęła i nie urzekła. A jeśli chodzi o erotyzm w tej książce to jest go tyle co nic, Nie mogę jej polecić. Dużo polityki i wyjazdów, jak dla mnie za bardzo rozciągnięta fabuła,

DżejEr | 2016-08-07
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Przepiękne zwieńczenie trylogii o przeklętej przez Kusziela kurtyzanie. Akcja toczy się dziesięć lat po wydarzeniach z drugiego tomu. Fedra się trochę zmienia, pozostali bohaterowie też, ale nadal nie można ich nie lubić. Joscelina wręcz uwielbiam. W ostatniej części, podobnie jak w pierwszych dwóch tomach obecny jest na pierwszym planie motyw drogi - Fedra udaje się w egzotyczne, ale i dzikie i niebezpieczne tereny afrykańskie. Ważniejsza jest chyba jednak podróż w wymiarze... osobistym, zarówno jej jak i Joscelina. Autorka pisze równie pięknym i poetyckim językiem jak w poprzednich częściach składając po raz kolejny hołd miłości, ale oprócz niej również przyjaźni, mądrości, pięknu. Pokazuje niesamowite poświęcenie i nie raz wywołuje wzruszenie w czytelniku...

idrilka | 2013-10-19
Przeczytana: 18 października 2013

O ile w przypadku części drugiej dziwiłam się, że jeszcze nie powstał film na podstawie tej książki, tak teraz muszę wyrazić głębokie, ale to doprawdy głębokie zdumienie, że nikt jeszcze nie nakręcił serialu o przygodach Fedry! 8-)
Przecież to świetny materiał. Tyle wydarzeń, tyle postaci, tyle miejsc!..

Sama część trzecia jest wspaniałym zwieńczeniem całości. Irytujących rzeczy było mniej, może denerwował mnie fakt, że Fedra darzyła Hiacynta uczuciem raczej wykraczającym poza przyjaźń (bardzo wkurzyło mnie to, co wydarzyło się między nimi w tomie pierwszym), tu jednak cieszę się, że Fedra poprzestała na pocałunku.
Miłość jej i Joscelina została wystawiona na próbę dużo wcześniej, przez o wiele mroczniejszą przyczynę. Łzy wzruszenia zakręciły mi się w oku, kiedy zrozumiałam, o co Fedra zamierza poprosić Joscelina i na co Joscelin się zgodził.. Popłynęły, kiedy ten etap został za nimi.

Kiedyś na pewno sięgnę po kontynuację historii widzianą oczami Imriela :) I mam nadzieję, że...

Shemmer | 2014-01-17

"Panie mój, Kuszielu…"

Przepadłam w wir akcji już od samego początku. To są niezwykłe słowa, zwłaszcza, kiedy patrzy się na moje zmagania z pierwszym i drugim tomem. Dzięki "Wcieleniu Kusziela" mogłam myśleć tylko o tym, co będzie dalej, jeśli tylko na sekundę odłożyłam książkę.
Ta część rani moje serce, więzi myśli.
Nie żałuję ani jednej minuty spędzonej na lekturze.

Sylwia Kluczewska | 2012-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2012
nigrum | 2012-05-24
Przeczytana: 2012 rok

Nie umiem poddać ocenie tą książkę.

martinika | 2011-05-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

mega :D

Ola | 2012-08-24
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Miłość Ci wszystko wybaczy, miłość jest cierpliwa, wszystko zniesie ... i tak bez końca można wymieniać popularne sentencje. A jak jest u Fedry, która już tak wiele razy wystawiła na próbę uczucie Joscelina ? Jeśli ktoś nie miał świadomości co oznaczało naznaczenie strzałą Kusziela - teraz się przekona, oj ... może nawet łezka się komuś w oku zakręci.
W tej części WRESZCIE widać magię w jej pełnej okazałości. To wszak tu dowiemy się czy klątwa Pana Cieśniny zostanie zdjęta i jaką cenę przyjdzie za to zapłacić Fedrze, jak długa "Luna draga" przyjdzie jej przebyć i jaką rolę odegra, w tym Melisandra, a zagra - tego można być pewnym.
Brak słów, brak mi słów by opisać emocje jakie towarzyszyły mi czytając o losach Fedry i jej ukochanego - bo to, że się darzą miłością nie można zwątpić.
Kochaj jak wola Twoja! Ja KOCHAM :*

willa | 2015-12-29
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Doskonałe zwieńczenie trylogii. Aż żal mi się było rozstawać z bohaterami, aż łezka w oku się kręci. Wniknęłam w ten cały świat całą sobą. Po prostu cudo.
Tym razem Fedra chce uwolnić swego przyjaciela Hiacynta od Klątwy Pana Cieśniny, czy jej się uda? W tej części mamy więcej fantastyki, dużo zaskakujących zwrotów akcji. Wcale mi się nie dłużyła lektura. Fedra to osoba silna i odważna. Wielokrotnie wystawiała na próbę miłość Joscelina. Ale na szczęście z trudami i z tej próby wyszli zwycięsko. Kocham całą trylogię, po prostu kocham. :)

nan1989 | 2013-03-05
Przeczytana: 05 marca 2013

Skłania do refleksji, fascynuje, wciągą... słowem: doskonałe zwieńczenie trylogii!

Szczerze to mam jedynie drobne zastrzeżenia do trochę zbyt patetycznych wypowiedzi, które wytrącały mnie z równowagi i (autentycznie!) przyprawiały o ból głowy. Myślę jednak, że błyskotliwie prowadzona narracja i świetnie scharakteryzowani bohaterowie w pełni rekompensują ten mały zgrzyt.