Wydawnictwo: ISA

Wolność i sprawiedliwość w amerykańskim stylu. 1632. Sytuacja w północnych Niemczech jest tragiczna. Głód. zaraza. Wojna religijna pustosząca miasta. Jedynie arystokracji udało się wyjść z tego niemal bez szwanku dla chłopów śmierć jest niczym dar od Boga. 2000. Sytuacja w miasteczku Grantville w Wirginii zachodniej jest świetna. Na ślub siostry Mike a Stearnsa przybyło mnóstwo ludzi, w tym członkowie miejscowej sekcji Amerykańskiego Stowarzyszenia Górników. zabawa trwa w najlepsze. I nagle wszystko sie zmienia... Gdy opada kurz, Mike rusza na czele grupy uzbrojonych górników, żeby sprawdzić, co się stało. Okazuje się, że drogę prowadzącą do miasteczka przecięto niczym mieczem. Po drugiej stronie rozgrywa się iście piekielna scena: mężczyzna wisi przybity do drzwi chaty, a banda ludzi w stalowych pancerzach napastuje jego żonę. Mike i jego ludzie wiedzą, co muszą zrobić. Wolność i sprawiedliwość w amerykańskim stylu wkracza w sam środek wojny trzydziestoletniej.

Wagabunda | 2017-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2017

Co by było gdyby kawałek współczesnych Stanów dzikim przypadkiem teleportował się w czasie i przestrzeni ? Dzielni Amerykanie jak ich przodkowie zaczynają krzewić demokracje , prawo i postęp. Wszyscy są zdeterminowani by wspólnie budować Nowy Świat , wspólnie przetrwać a oporne jednostki błąkają się gdzieś na obrzeżach .Tu każdy ma szanse - czirliderka zostaje super snajperem, były bokser kandyduje na prezydenta a panujący król może uganiać się z oddziałęm kawalerii jak pospolity dragon :P Wolność, równość i braterstwo spory kawałek czasu przed Rewolucją .

Piotr Zaremba | 2017-04-17
Krzysztof Kubica | 2017-01-07