Current controversies in foreign language didactics

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
języki obce, dydaktyka

W książce są omówione podstawowe zagadnienia teorii dydaktyki języków obcych, m.in.: pojęcie komunikacji językowej wraz z jej uwarunkowaniami mentalnymi jako procesami, znaczenie poprawności językowej, status błędu popełnianego przez uczących się języka, jego przyczyny i interpretacje, problem nauczania gramatyki języka obcego oraz rozwoju wiedzy metajęzykowej. Książka może służyć naukowcom glottodydaktykom, a także jako podręcznik nauczycielom języków obcych i studentom.