Mniejsza połowa świata

Wydawnictwo: Świat Literacki

Krótkie, intrygujące, zmysłowe i pełne niedopowiedzeń historie. Każdy z siedmiu tekstów uznać można za miniaturowe studium kobiecego wnętrza, stanowiące odrębną całość, a zarazem finezyjnie przenikające się i stapiające z pozostałymi. Patrząca na świat z wrażliwością i dystansem narratorka dokonuje wyrafinowanych, nierzadko okrutnych eksperymentów na uczuciach i wyobraźni. W nieustającej grze z rzeczywistością sytuacje pozornie banalne i bez znaczenia zaczynają wymykać się spod kontroli, odsłaniają swe niepokojące oblicza.

czytankianki | 2012-03-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 05 marca 2012

Książka przypadkowo znaleziona w antykwariacie zaintrygowała mnie kilkoma wyrywkowymi zdaniami. Po przewróceniu kilkunastu stron ciekawość wzmogła się, egzemplarz powędrował do koszyka.
Stałym motywem opowiadań są relacje damsko-męskie, a nawet dziewczęco-męskie. Niedopowiedzenia i "nieoczywistości" to cecha wspólna wszystkich tekstów. Książka wyróżnia się także "wyboistą" narracją - trzeba złapać rytm, żeby bezpiecznie dotrwać do końca tej podróży.;)
Trudno pisać o tym zbiorze, lepiej go czytać.

Lukrecja | 2013-03-29
Ms_November | 2013-02-12