Mniejsza połowa świata

2000-01-01
2000-01-01
Elżbieta Kalinowska
literatura niemiecka

Opisane relacje damsko-męskie nie porwały mnie. Nie zachwyciły.
Zdecydowanie nie mogę się zgodzić z opisem od wydawcy: "Krótkie, intrygujące, zmysłowe i pełne niedopowiedzeń historie. Każdy z siedmiu tekstów uznać można za miniaturowe studium kobiecego wnętrza, stanowiące odrębną całość, a zarazem finezyjnie przenikające się i stapiające z pozostałymi."
Nie znalazłam ani głębi, ani finezji.

Opisane relacje damsko-męskie nie porwały mnie. Nie zachwyciły.
Nie znalazłam ani...

Książka przypadkowo znaleziona w antykwariacie zaintrygowała mnie kilkoma wyrywkowymi zdaniami. Po przewróceniu kilkunastu stron ciekawość wzmogła się, egzemplarz powędrował do koszyka.
Stałym motywem opowiadań są relacje damsko-męskie, a nawet dziewczęco-męskie. Niedopowiedzenia i "nieoczywistości" to cecha wspólna wszystkich tekstów. Książka wyróżnia się także "wyboistą" narracją - trzeba złapać rytm, żeby bezpiecznie dotrwać do końca tej podróży.;)
Trudno pisać o tym zbiorze, lepiej go czytać.

• Opowiadania
  • NUDY.
  • Paskudna okładka
  • Rozczarowanie.

Dodaj cytat z książki Mniejsza połowa świata