Wstawaj szkoda DNiA

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
83-7298-797-1
olbratowski, dowcip, satyra

"Życie jest śmiechu warte, dlatego jest ono takie cenne. Zaprawdę powiadam ci: ze śmiechu powstałeś i w śmiech się obrócisz" - Tomasz Olbratowski, Księga Powtórzonego Dowcipu, wersy 1-2.

źródło opisu: okładka

Clara | 2016-06-27

Tomasz Olbratowski
WSTAWAJ SZKODA DNIA
NOWY NIEZAWODNY LEK NA CHANDRĘ.
BEZ RECEPTY!

Albo zbór wszelkich głupot pełny
na różne tematy oraz kwestie podzielony,
mądrym dla pamięci, idiotom dla nauki,
politykom dla praktyki,
melancholikom dla rozrywki erygowany
Podziękowania:

[...] "Osobom, które znam od dawna, i tym, które niedawno poznałem, oraz tym, których nie znam.
Wszystkim leworęcznym, praworęcznym, poręcznym i niezręcznym, także osobom o włosach ciemnych, jasnych, rudych i łysych. Ostatniemu Mohikaninowi, Pierwszemu Lepszemu, Środkowym Napastnikom i Bocznym Obrońcom. Tym, co skaczą, fruwają i pływają, Roślinom i Minerałom, Narodom Świata oraz Wszystkim Ludziom."

Czytając podziękowania Tomasza Olbratowskiego niewątpliwie każdy znalazł siebie
i to nie raz! Ale razy kilka... No to znaczy, że... nawet nie wiedziałeś, że podziękowania
tego Wspaniałego Satyryka i Felietonisty, TAKŻE dziennikarza radiowego kierowane są do Ciebie...
No to to teraz już musisz przeczytać TĄ...

Agata | 2012-01-25

Skoro już muszę wstać, to dobrze, że jest Olbratowski:)

Łukasz | 2012-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2012

Olbratowski od kilkunastu lat częstuje słuchaczy RMFu swoimi felietonami jak gazem rozweselającym. Pióro mu się nie wyczerpuje, ani nie tępi.

Można powiedzieć, że w każdym felietonie z tego zbioru położony jest jakiś mini-skecz (ze śmiechu becz), scenariusz na kabaret, który rozbawi do łez. Jeżeli ktoś się nasłuchał felietonów w radiu, to bez problemu odtworzy sobie w głowie głos Olbratowskiego przy czytaniu, styl jest bardzo charakterystyczny. Tematem są przeważnie absurdy codzienności, rozkładane grą słów, w której Olbratowski jest mistrzem. Żongluje słowem jak mało kto. Dobrze, że jest w tym cyrku, znaczy w RMF'ie. Dobrze też, że jest ta książka. Którą polecam.

Anna Świątkowska | 2016-08-31
wole3 | 2016-01-01