Młodość Martina Bircka

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Martin Bircks ungdom
8360207038
literatura szwedzka

Był raz grzesznik, który zmarł wieczorem w swoim łóżku. Następnego ranka obudził się w piekle, przetarł oczy i wrzasnął: która godzina? Wtedy stanął przy nim diabeł, wyszczerzył zęby i pokazał mu zegar, zegar bez wskazówek. Czas się skończył, nastała wieczność. fragment z powieści.

źródło opisu: Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ina Kaa | 2014-02-20
Przeczytana: grudzień 2013

Smutna książka jak w codzienności powoli godzimy się na zwyczajność i rezygnujemy ze swoich pragnień i aspiracji. Czyta się to z ciężkim sercem, dostrzegając prawdę przebijającą z każdego słowa.

lkjhgfd | 2014-05-10
Przeczytana: 10 maja 2014

Książka opowiada o dorastaniu, ale nie jest to umoralniająca powieść dla młodzieży. Napisana jest z punktu widzenia dojrzewającego chłopaka, który próbuje odkryć sens życia. Nie ma tu fascynujących przygód, podróży, tylko przemyślenia o religii, pracy i karierze, ale mimo to wciąga.
Uderzające jest to, jak podobne są dzisiejsze problemy do ówczesnych. Dzięki temu bardzo łatwo utożsamić się z bohaterem.

macondo | 2012-07-01

Czytalem wiele ksiazek, w ktorych wydarzenia przedstawione byly z punktu widzenia dziecka. Ta ksiazka jest tak dobra, ze podczas czytania, przypomnialem sobie wiele z wlasnych dzieciecych doswiadczen, na zawsze jak mi sie zdawalo zapomnianych. Niesamowita ksiazka i zdecydowanie niedoceniona przez czytelnikow jak sie zdaje. Goraco polecam!

kampampam | 2016-05-07
Przeczytana: 05 maja 2016

Po opisie na okładce spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Jakiejś intrygi, konfliktów moralnych, a cała fabuła to po prostu problemy egzystencjalne głównego bohatera.
Książka może nie najgorsza, jednak miejscami nieco nudna.

olaf2009 | 2013-11-06
Przeczytana: 2009 rok