Gangsterski

Wydawnictwo: Nowy Świat
837386167X
powieść polska

Gangster z zachodu, Amerykanin włoskiego pochodzenia, Lucky Santucci, zimny twardziel, z precyzją i rutyną wykonujący najtrudniejsze zlecenia, staje wraz ze swym towarzyszem za żelazną kurtyną, na polskiej PRL-owskiej ziemi, uzbrojony i pewny siebie. Ma wykonać robotę, zabić bez mrugnięcia okiem i wyjechać nie pozostawiając po sobie śladu. Wszystko poszłoby dobrze, gdyby... Gdyby nie siermiężna, socjalistyczna rzeczywistość, irytująca, stająca kantem, okazująca się skuteczną przeszkodą dla doskonale wyszkolonych, profesjonalnych i pozbawionych uczuć gangsterów.

źródło opisu: Wydawnictwo Nowy Świat, 2005

źródło okładki: http://www.nowy-swiat.pl/

Yrr | 2016-06-03

Bardzo ciekawy pomysł, wiele zabawnych wątków i byłoby naprawdę co polecić miłośnikom komedii, gdyby nie słaby warsztat pisarski autora. Jeśli ktoś jednak pamięta tamte czasy i bawią sceny, w których gangster strzela w alarm sklepowy, żeby go uciszyć, a ludzie z okien okrzykami chwalą jego postępek, sądząc że ktoś po prostu nie wytrzymał kolejnego nocnego wycia, to polecam.

vexlubo | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

haa tak naiwna ze aż przyjemnie śmieszna. taka radosna. w sumie może jednak źle myślę i raczej prawdziwa i przez to tragiczna? ja jestem za młody by to ocenić ledwo ledwo pamiętam kartki. się mi podobała

COMPOSmentis | 2013-07-24

Brawurowy powrót do czasów PRL. Wspaniały absurdalny humor. Akcja kryminalna z wątkiem miłosnym. Świetne do czytania i w dodatku z nauką: na wszystkim da się zrobić pieniądze! Dwaj gangsterzy włoscy po powrocie do domu zakładają szkołę przetrwania. Zamiast dżungli - sklep mięsny z czasów PRLu! Byłaby lepsza, gdyby umiejętności autora dorównywały wyobraźni, ale nie uważam lektury za czas stracony.

KMaria | 2016-01-06
Przeczytana: 2010 rok

Czytałam tę książke z dużą uciechą i epizodami śmiechu.Totalnie zakręcona ,przerysowana historia o czasach naszego PRLu i wklejeniu zagranicznych gangsterów w groteskowe sytuacje wynikajace z ustroju.
Książka napisana wpierw w jezyku francuskim,pozniej dopiero wydana w polsce.
Nie wszyscy lubią tę pozycje,jednak gdy ktoś mnie prosi ; "pożycz coś fajnego" jest to jedna z moich propozycji.

Boberek | 2016-10-21
Przeczytana: 21 października 2016

bardzo slaba ksiazka chociaz sam pomysl na ksiazke byl dosc dobry (o dwoch gangsterach z europy ktorzy przylatuja do "komunistycznej " Polski w celu likwidacji jednego jegomoscia i zderzaja sie z rzeczywistoscia tamtych czasow ).Niestety im dalej tym gorzej..

Slawek Michorzewski | 2013-08-19

Książkę przeczytałem na początku lat dziewięćdziesiątych. Wtedy bawiła znacznie bardziej niż dziś. Przygody gangsterów zdewaluował czas.

Magdalena | 2011-12-31
Przeczytana: 2007 rok

Zabawne

Michael Shootbook | 2013-04-08
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, ~ G4
Przeczytana: 2011 rok

Jedno wielkie nieporozumienie. Styl przywodzi na myśl 7 latka po lobotomii. Coś co miało być książeczką sensacyjną okazało się jakimś kompletnym niewypałem napisanym przez kogoś, kto przeczytał w Tele Tygodniu opisy kilku filmów gangsterskich i na tej podstawie postanowił sklecić coś swojego. Szkoda oczu i szkoda życia na to...

shield | 2016-10-14
bartek4c | 2016-10-12