Walizka pana Liwy miniatury

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy

Pamiętam z dzieciństwa autora tej książki. Wysoki, szczupły, wygimnastykowany, przystojny młodzieniec w okularach. Nie domyślałem się, że z taką uwagą i wrażliwością obserwuje lokatorów z suteren i parteru, rodziny borykające się z biedą i złym losem. Teofil Konar dostrzegał w tych ludziach osobowości. Dzięki niemu wiele się o nich dowiedziałem. Zginęli i śladu by po ich istnieniu nie było, gdyby nie te miniatury WALIZKA PANA LIWY. Ta książka utrwala pamięć to jej niezaprzeczalny walor. Józef Hen.

Marta Wietoszko | 2014-12-24
Na półkach: Posiadam II, Przeczytane