Między pierwszą a kwietniem

Wydawnictwo: Akapit Press

Inne wydania

Krystyna Siesicka pisze swoje powieści na komputerze i już od dawna przekazuje nam dyskietki. Na Wasze sprawy i na Was samych, Pani Krystyna patrzy z czujną uwagą, z której później powstają książki. Skończyła dziennikarstwo, ale często o sobie mówi : Nie jestem ani dziennikarką, ani literatką. Jestem po prostu kociarą.

Tiger | 2014-02-16
Na półkach: 2014, MOJA PÓŁKA, Przeczytane
Przeczytana: 16 lutego 2014

Do tej książki sięgnęłam po raz drugi. Tym razem nie wypożyczona z biblioteki,a jest ona moją własnością. Leżała na półce i czekała. Sięgnęłam po nią w niedzielny poranek i po dwóch godzinach lektury skończyłam. 114 stron przeczytałam dosyć szybko. Tak jak wspomniałam to moje drugie podejście. Dwa lata temu dodałam tę książkę do przeczytanych i oceniłam na 3 gwiazdy co jest równoznaczne ze "słabą" opinią. Nie rozumiem dlaczego. Przejrzałam opinie czytelników. Dzielą się oni na tych,których to wydanie porywa i podoba im się oraz na te osoby,które stwierdzają,że książka nuży i ledwo co można dobrnąć do końcu.
Mnie osobiście ta lektura wciągnęła. Czytałam ją uważnie zakreślając ołówkiem wybrane fragmenty. Do książek Siesickiej trzeba dorosnąć. Historia z jaką stykamy się dotyczy około 50 letniej Justyny, która przylatuję do córki po 20 latach rozłąki. Opowiadanie może nie zaskakuje,ale uświadamia,że miłość to uczucie,które wymaga dużo zrozumienia i aby kochać musimy walczyć z...

isabelle142 | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Książka - jak na Siesicką - raczej nietypowa, bo nie dla nastolatek i o nastolatkach. Co nie oznacza, że jest gorsza, chociaż małoletni czytelnicy mogą być zawiedzeni.
Akcja, jak to u pani Krysi, snuje się niespiesznie, w tym jednak tkwi urok jej powieści. Nie pogoń za sensacją, galopujące wydarzenia - ale zatrzymanie się, aby przemyśleć to i owo. Do tego piękny język, trafne spostrzeżenia i psychologiczna głębia; zaiste, jest to książka o trudnych i skomplikowanych relacjach międzyludzkich, ale też o życiu w zgodzie z samym sobą. Do mnie przemawia.

Katherina87 | 2012-11-23

Historia o trójkątach i czworokątach miłosnych, w które wplątane są matka i córka. Trudno jest żyć w takich związkach, jeszcze trudniej z nich uciec - jak dadzą sobie z tym radę bohaterki...

Ysabell | 2010-05-31
Przeczytana: 31 maja 2010

Jedna z moich ulubionych książek Siesickiej, dla nieco doroślejszej młodzieży, biorąc pod uwagę, że główna bohaterka jest w okolicach pięćdziesiątki.
Powieść o trudnych relacjach między ludźmi, o konieczności dokonywania wyborów i konsekwencjach tych wyborów. Króciutka ale łapie za serce.

| 2012-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2012

Książki pani Krystyny, przynajmniej dla mnie, dzielą się na dwie grupy: wciągające, z dobrą historią bądź historiami lub te całkowicie nudne i niezrozumiałe. Ta książka niestety należy do tej drugiej. Ciężko się ją czytało ale nie ze względu na problemy w niej poruszone. Pani Krystyna nie boi się pisać o trudnych miłościach czy ciężkich przeżyciach, jednak w tym przypadku źle mi się czytało. Z wysiłkiem dotarłam do ostatniej strony i bardzo się cieszyłam, że się wreszcie skończyło. Nie daję bardzo złej oceny, bo ta opowieść jest znośna. Po prostu nie trawiła w moje gusta.

Elżbieta | 2015-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2015

Czytam Siesicką z sentymentu. W moich latach nastoletnich pisarka była bardzo popularna.
Książeczka (bo niewiele ponad 100 stron) zupełnie inna niż do tej pory przeczytane przeze mnie książki tej autorki. Raczej nie dla młodzieży, może starszej.
Justyna po 20 latach wraca do kraju i próbuje poukładać sobie swoje życie po rozwodzie i od nowa nawiązać nić porozumienia z córką Marią, pozostawioną jako 5 letnie dziecko przez matkę w kraju.
Czy to się uda? na razie to Maria, Piotr- jej mąż, Justyna to plątanina niedomówień i kłamstw.
Dużo prawd żywcem z życia wziętych, często wręcz brutalnych, np.:
"A mój ojciec? (pyta Maria)
- Wyszłam za niego, ponieważ ty miałaś się urodzić (...)
- Przecież z nim spałaś!
- Tak, ale nie kochałam go wtedy
- Mamo!
- Nie kochałam go. Nigdy"
Zbyt szczere? Wydaje mi się, że często ludzie dążą do prawdy, a później nie potrafią tego znieść.
I jeszcze jeden przykład, pięćdziesięcioletnia Justyna mówi:
"- Chciałabym zmienić życie.
- Ludzie w naszym wieku...

| 2014-08-09

Zaczyna się od przyjazdu Justyny . Jest sroga zima , a Justyna przyjechała pociągiem z Warszawy . Przyjechała do swojej mamy . Poznaje chłopców , którzy ją na początku podrywają . W książce jest dużo scen erotycznych mimo że to jest książka dla nastolatek . POLECAM !!! Szybko się ją czyta , z rozpędu można przeczytać dwa razy lub więcej , jeszcze raz POLECAM !!!!

Thrish | 2013-07-04
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Justyna po 20 latach wraca do Polski. Jedzie do swojej córki, którą w wieku 5 lat pozostawiła z ojcem w ojczyźnie. Powodem jej wyjazdu był mężczyzna, a powrotu pragnienie zbudowania relacji z jedynym dzieckiem, Marią.
Książka pokazuje zawiłe relacje na linii matka - córka. Ujawnia, że niełatwo odbudować utracone więzi.
Uwidacznia, że jeśli w dzieciństwie zabrakło bardzo ważnego bodźca to człowiek nie zostanie prawidłowo ukształtowany.
Czytanie nie było samą przyjemnością, ponieważ natrafiłam na kilka błędów w druku!
Polecam ją wszystkim którzy pragną zagłębić się w skomplikowane relacje międzyludzkie.

julka | 2015-02-28
Przeczytana: 2013 rok

Książka,jak dla mnie trochę zakręcona,oczywiście też o sytuacji rodzinnej,ale jednak ja nie do końca zrozumiałam fabułę.Nie wiem może trudne jest życie,na miłość zawsze jest czas,nigdy się nie przeterminuje,a może o coś innego chodziło autorce.Ogromnym plusem jest język,w końcu to Pani Krystyna,która pięknie pisze:)

Mysza | 2012-06-30
Na półkach: Przeczytane, 2012

Niestety to najsłabsza książka Siesickiej, jaką przeczytałam. Historia słaba, bez zakończenia.
Najbardziej jednak przeszkadzało mi złe użycie interpunkcji. Musiałam zmuszać się do przeczytania ostatnich 30 stron, bo jedno zdanie, które ciągnie się przez całą stronę (a w gruncie rzeczy jest rozmową pomiędzy dwoma ludźmi) to istna katorga. Czułam się, jakby nie było średników, pauz, dwukropków i zdań pojedynczych.