Historia Edgara

Wydawnictwo: Sonia Draga
Darmowe dodatki Edytuj książkę
The Story of Edgar Sawtelle

Niemy od urodzenia, posługujący się jedynie znakami języka migowego, Edgar Sawtelle wiedzie sielankowe życie z rodzicami na gospodarstwie w stanie Wisconsin. Rodzina Sawtellów już od kilku pokoleń zajmuje się hodowlą i tresurą wyjątkowej rasy psów, której przedstawicielką jest lojalna towarzyszka i opiekunka Edgara, Almondine. Nieoczekiwany powrót Claudeaa, stryja Edgara, powoduje, że dotychczas spokojne życie rodziny Sawtellów rozpada się jak domek z kart. W niewyjaśnionych okolicznościach umiera nagle ojciec Edgara, a kiedy jego miejsce w rodzinie stara się zająć Claude, w chłopcu zaczynają rodzić się straszliwe podejrzenia. Misterny plan ujawnienia przyczyn śmierci ojca nie udaje się i Edgar wraz z trzema psami zmuszony jest uciekać w dzikie obszary dalekiej północy stanu Wisconsin, gdzie zaczyna walkę o przetrwanie. Literackie wydarzenie roku 2008 w USA.

Shimik | 2015-05-08

W pewnym momencie stwierdziłem iż wolę nie znać zakończenia tej historii w obawie przed zakończeniem które by mnie nie usatysfakcjonowało:) Pomysł na książkę bardzo fajny ale niestety mi się ją ciężko czytało, dopiero od momentu w którym Edgar uciekł zrobiło się ciekawie:) Historia ta może człowieka zmęczyć:)

Polecam tę pozycję naprawdę wytrwałym czytelnikom:)

Wspaniała,urocza historiaa o niemym chłopcu od urodzenia Edgarze,który mieszka razem ze swoimi rodzicami na farmie Winscosin.Rodzice chłopca zajmują się tresurą wyjątkowych,szczególnej rasy psów.Edgar w niesamowity sposób porozumiewa się ze zwierzętami i swoimi rodzicami to coś pięknego,że pomimo swej niepełnosprawności potrafi w języku migowym rozmawiać ze swoimi rodzicami kontakt utrzymuje.
Piękna,wzruszająca i cudowna książka dająca dużo do myślenia na prawdziwej historii napisana.

veinylover | 2015-05-22
Przeczytana: 22 maja 2015

Książkę oceniam bardzo wysoko.
Historia wciągająca i bardzo poruszająca.

książek: 2090
Edyta Zawiła | 2016-09-10
Przeczytana: 09 września 2016

David Wroblewski zabiera nas w niezwykły świat Edgara, czternastoletni chłopiec słyszy , z nieznanych przyczyn nie mówi. Jego egzystencja na gospodarstwie w stanie Wisconsin przebiega normalnie, w otoczeniu kochających rodziców i psów, rasy Sawtell, którą zapoczątkował dziadek chłopca. Tradycja hodowli i tresury psów jest rodzinnym dziedzictwem.
Hermetyczność świat Edgara, który zaakceptował swój świat, radzi sobie ze współczesnością i otoczeniem , i posiadł dar więzi porozumienia z psami.
Almondine i Edgar to jedność, niewerbalność, intymność, kontakt wzrokowy, duchowe przewodnictwo, pobratymstwo, spójnia...
Nierozerwalność psa i chłopca towarzyszy im od początku, gdy Edgar przyszedł na świat, suka zrozumiała tajemnicę i wtedy nastąpiło zespolenie, i współzależność, której nie było w stanie nic zerwać, nawet czasowe oddalenie nigdy nie zerwało tej więzi.
Po "Pokoju" inaczej patrzymy na pudełkowe światy, które wbrew ograniczeniom i zależności udowadniają, że tylko wyobraźnia nie...

teri | 2012-01-08
Przeczytana: 01 października 2011

Jak na debiut,bardzo dobra pozycja.Czyta sie z przyjemnoscia,opowiesc o glebokim zwiazku laczacym czlowieka z psem,o przyjazni przez duze P.Zdecydowanie polecam.La bellissima storia di grande amicizia......

Monika | 2015-02-28
Przeczytana: 24 lutego 2015

Książka jest przygnębiająca, ale wciągająca. Piękno kontaktów człowieka z psami ukazane jest w sposób szczególny i wyjątkowy.
Minusem książki jest jej objętość, historia byłaby ciekawsza, gdyby nie była taka rozwleczona.

Kacha | 2011-03-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2011

Książka na pewno warta przeczytania, jedna z lepszych w mojej "karierze czytelniczej". Książka dla miłośników "pięknej prozy" - zdania są zbudowane tak, że czyta się je bardzo, bardzo przyjemnie. W przypadku tej książki specjalnie "zwalniałam" z czytaniem, aby się delektować..

Książka dla miłośników Kinga - tak mi się jakoś z nim kojarzyła. Przez połowę jest to zwykła opowieść o niezwykłych ludziach, którzy próbują jakoś żyć. Później - a to dopiero się dowiecie w trakcie czytania:)

Książka dla miłośników zwierząt - naprawdę fajnie opowiada o hodowli psów. Pięknie też się kończy.

POLECAM GORĄCO!!!!

Akcja w książce toczy się baaaardzo powoli. Przebrnęłam przez 1/3 książki i poddałam się. Stwierdziłam, że szkoda czasu. Dla miłośników zwierząt jedynym plusem może być obecność psów, chyba na każdej stronie książki.

Zuela | 2015-05-21

Rodzina,która od pokoleń zajmuje się hodowla psów.Edgar jest długo wyczekiwanym dzieckie,ale urodził się niemy.Po nagłej i niespodziewanej śmierci ojce ucieka z domu,kiedy wuj usiłuje przejąć kontrole nad wszystkim.Czy śmierć ojca Edgara była przypadkowa?Smutna,ciężka książka pełna brudu i tajemnic

RAVEN | 2011-05-18

"Historia Edgara", to historia niezwykła. Historia o pięknej przyjaźni pomiędzy człowiekiem i psem, ale przede wszystkim historia o trudach życia niemego człowieka.

Najbardziej wzruszyła mnie scena, kiedy Edgar znajduje leżącego na podłodze ojca, który nie daje znaku życia. Chłopiec, będąc sam w domu, próbuje zadzwonić po pomoc, ale z jego ust nie wydobywa się żadne słowo...

Przeraża taka bezsilność. Chce powiedzieć do telefonu "ratunku", cokolwiek, ale nie może, nie da rady, nie potrafi pomóc umierającemu ojcu!!!

Czytając tę książkę człowiek zdaje sobie sprawę jak wielki dar dostał od Boga, że potrafi mówić, śpiewać, krzyczeć, powiedzieć "kocham Cię" ukochanej osobie, podziękować jej za wszystko...

Powieść ta podważa pewną złotą myśl. "Milczenie jest złotem". Po przeczytaniu tej książki każdy dobrze się zastanowi nad trafnością tego powiedzenia.

Zakończenie pozostawia wiele do życzenia, ale dlatego że ja nie lubię książek bez happy endu. Historia Edgara to historia smutna i...