Okładka książki Zamek z piasku, który runął

Zamek z piasku, który runął

Autor:
wydawnictwo
Wydawnictwo Czarna Owca
typ
papier
8,01 (13503 ocen i 875 opinii)

Opis książki

Dwie ciężko ranne osoby zostają przywiezione do izby przyjęć szpitala Sahlgrenska w Goeteborgu. Jedną z nich jest Lisbeth Salander, poszukiwana listem gończym i podejrzana o podwójne morderstwo. Jest w ciężkim stanie, ma ranę postrzałową głowy, musi natychmiast być operowana. Druga osoba to Alexander Zalachenko, starszy mężczyzna, któremu Salander zadała cios siekierą. Trzecia i ostatnia część tr...

Trzecia i ostatnia część trylogii milenijnej zaczyna się w miejscu, w którym skończyła się „Dziewczyna, która igrała z ogniem”. Lisbeth Salander przeżyła pogrzebanie żywcem, ale jej problemy wcale się jeszcze nie kończą. Zalachenko jest dawnym profesjonalnym zabójcą na usługach sowieckich służb specjalnych. Ponadto jest ojcem Salander, a jego syn próbuje teraz zabić dziewczynę. Potężne siły chcą uciszyć Lisbeth Salander raz na zawsze.

Równocześnie Mikael Blomkvist szpera w ukrytej przeszłości Lisbeth Salander i wkrótce trafia na ślad prawdy. Pisze demaskatorski reportaż, który ma oczyścić Lisbeth Salander i wstrząsnąć w posadach rządem, Säpo i całym krajem. Nareszcie Lisbeth Salander otrzymuje szansę, by rozprawić się ze swą przeszłością. Jest to także szansa, by sprawiedliwość – ta prawdziwa – mogła w końcu zwyciężyć.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2009

Polecamy

Opinie czytelników
Ag2S | 2011-03-01
Przeczytana: 27 lutego 2011

Gdy czytałam poprzednie części myślałam sobie, że Autor trochę przesadził z objętością, dodał zbyt wiele szczegółów, szczególików. Jednak teraz, gdy już nie będzie można przeczytać o dalszych losach Lisbeth i Mikaela, sądzę, że było to extra rozwiązanie.
Można się zagłębić w lekturze i czytać, czytać, czytać.
I super, że nie są to książki na jeden wieczór.
Niesamowicie dynamiczna i ciekawa akcja, cała masa zaskakujących wydarzeń, wyraziści bohaterowie.
Chwila nieuwagi.... i koniec imponującej, soczystej trylogii.
Dawno nic mnie tak nie pochłonęło.
Polecam oczywiście całość!

Dia | 2013-03-23
Przeczytana: 10 marca 2013

Trzecia i ostatnia część Millenium. Na poczatku już miałam trochę przesytu. Po 1334 stronach zabrałam się za następne 800 i jakos nie moglam się zebrac i odkładałam lekturę na póżniej. Zarwane noce przez poprzednie części dały mi sie we znaki ;-). Ostatecznie znow zaliczyłam czytanie do 4 w nocy. Oskarżona o morderstwo Lisabeth, mimo swojego krnabrnego charakteru ma całą grupę lojalnych ludzi, którzy zrobią wszytsko aby ją uniewinnić. Miliard przeszkod, setki intryg,kilkadziesiąt potknięć i szczypta nieszczesć ale finał pozytywny. Najsłabsza z trylogii ale nadal świetna.

macias | 2013-09-12
Na półkach: 2013, Audiobooki, Przeczytane
Przeczytana: 12 września 2013

Dla mnie to najlepsza z trzech części Millenium i zdecydowanie jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek czytałem (a nie było tego zbyt wiele;)) wprawdzie trochę przewidywalna, ale nie moglem sie doczekać kiedy dojdę do procesu Salander. Sam proces zresztą to mistrzostwo świata i tytuł świetnie to oddaje. Polecam bez dwóch zdań, zwłaszcza w wersji audiobooka w interpretacji genialnego Pana Krzysztofa Gosztyły

Agnieszka | 2014-05-01
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 01 maja 2014

No i koniec. Nie będzie już dalszych losów Liz i Mikaela. "Millennium" zrosło się ze mną, a ja z nim. Czuję się tak, jakby to wszystko wydarzyło się naprawdę.
Cholera. Mam potężnego kaca książkowego... Zawsze tak jest, gdy skończę czytać coś długiego i niebywale ciekawego. I jak ja mam teraz zabrać się za jakąś inną historię???
Polecam cała trylogię jako wzmocnienie dla szarych komórek. Warto czasami sięgnąć po inteligentną sensację.

Guinevere7 | 2010-07-20
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 20 lipca 2010

Nie polecam czytać trzeciej części bez znajomości poprzednich, a szczególnie drugiej. To niejako kontynuacja „Dziewczyny, która igrała z ogniem”.

Ostatnia i chyba najsłabsza część trylogii. 784 stron, choć wszystko, co najlepsze rozgrywa się jak zwykle pod koniec. Za dużo polityki, międzynarodowych afer i duchów przeszłości z KGB włącznie.

Wszystkie tajemnice rozwiązane, kary wymierzone, sprawiedliwość oddana. Jak ja zazdroszczę szwedzkiego prawa, w którym dopuszczalne są tak niesamowite rzeczy, jakie mają miejsce podczas procesu ( nie zdradzę kogo ani z jakiego powodu) O ile w Polsce życie by było prostsze :)
Lisbeth Salander - bohaterka czy niereformowalna smarkula? Ja jestem zaintrygowana – podziwiam i krytykuję, współczuję i karcę, popieram i nie rozumiem...

I co – u diabła – ma takiego w sobie Mikael Blomkvist, że w każdej kolejnej części jakaś niewiasta żyć bez niego nie może... A on przecież nie może odmówić:)

Jeśli wdepnąłeś już w trylogię Millenium – musisz zakończyć swo...

Prawie wszystkie recenzje tej książki zaczynają się, że to już koniec, ostatnia część, trzecia część, po raz trzeci i niestety ostatni itd., a ja was zadziwię i wstawie tu cytat: "Wahała się kilka sekund. Przez dwa lata trzymała się od niego na dystans. A mimo to cały czas tkwił w jej życiu jak guma przyklejona do podeszwy buta, albo w sieci, albo w prawdziwym życiu. W siec szło dobrze. Tam był tylko elektronami i literami. W prawdziwym życiu stał przed jej drzwiami i nadal był tym samym cholernie atrakcyjnym facetem. I znał wszystkie jej tajemnice, tak samo jak ona znała jego."

No więc Lisbeth Salander trafia w ciężkim stanie do szpitala i od razu trafia na stół operacyjny. Naturalnie cały czas żyję, a i po operacji jej stan jest stabilny. Umieszczają ją w pokoju niedaleko jej znienawidzonego ojca, który i tak już długo nie pożyje... Ale za nim do tego dojdzie, obie strony będą snuć plany działań jak pozbyć się drugiej strony.
W tym samym czasie Mikael Blomkvist ma mały kon...

keys | 2014-08-16
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

I znowu wyjęte 3 dni z życia, ale nie żałuję :)
Niestety zaczęły mnie już nużyć i dłużyć się polityczno-społeczne zawirowania. Jednak nie ujmuje to wartości książki, w końcu to wewnątrz tych ugrupowań politycznych znajdowali się bohaterowie powieści.
Spotkałam się z wieloma głosami, że będzie im brakowało kolejnych części. Ja chyba bym na razie nie dała rady czytać dalej. Chyba że po dłuższej przerwie.
Ale książki niesamowite. !!!

Kiwi_Agnik | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Dynamiczna akcja, poprzeplatana ciągłymi napięciami, wielowątkową fabułą i kalejdoskopem ludzkich charakterów w odwiecznej walce dobra ze złem, a końcówka powieści nabiera jeszcze większych "rumieńców".

Obszerna książka, którą chce się czytać i czytać i czytać...

Pomijając niepotrzebnie ujęte wątki seksualne głównych bohaterów, czas spędzony z trylogią Larssona należał do bardzo udanych i czuję niedosyt.

Evita | 2011-06-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 czerwca 2011

Mam za sobą trzecią,a zarazem ostatnią część "Millenium",czyli "Zamek z piasku,który runął".Razem ponad 2000 stron bestsellerowej trylogii Stiega Larssona.Cóż mogę powiedzieć?Chcę jeszcze!
Żałuję,że trzeci tom jest ostatnim.Kończy całą sagę,a niespodziewana śmierć Larssona(media doszukują się winy w nadmiernie spożywanych ilościach kawy oraz tytoniowym nałogu)przerwała tę rewelacyjną kryminalną trylogię.O ile pierwszą część można czytać jako zamknietą opowieść, i nie sięgać po kolejne,ostatnią trzeba czytać,mając za sobą dwa pierwsze tomy cyklu,bowiem znajduje się w nim wiele nawiązań do wcześniejszych wydarzeń.Trójka to kontynuacja dwójki,czyli rozwiązanie spraw Lisbeth i Zalachenki.

Lisbeth Salander,po tym jak powstała z grobu,dosłownie wygrzebała się z ziemi,w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.Jej sala sąsiaduje z pokojem Zalachenki,jej odwiecznego wroga,byłego sowieckiego agenta.Tajne służby państwowe nie mogą dopuścić do wycieku informacji,w których posiadaniu jest Lisbeth.Po...

PABLOPAN | 2012-02-04

Cała seria jest z pewnością nietuzinkowa. Gdy przeczytałem pierwszy raz, powiedziałem sobie WOW, tego jeszcze nie było. Gdy wróciłem ponownie do całej serii, łapałem się na tym, że nie wiem co mnie aż tak zachwyciło. Niemniej jednak, pocieszające jest to, że sięgają po nią ludzie, którzy mieli w rękach tylko lektury szkolne (a może tylko ich streszczenia :)) i czytają trzy opasłe tomiszcza z wypiekami na twarzy. To dobrze świadczy o Stiegu Larssonie i poziomie jego twórczości.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto