Pod bezkresnym niebem

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

W najnowszej powieści Elżbiety Wojnarowskiej miłość, śmierć, rywalizacja i zdrada łączą się ze sobą w zaskakujący kolaż. Rajd Dakar staje się nie tylko areną walki sportowej, ale też niebezpieczną rozgrywką uczuć, aż do tragicznego finału. Odwieczna walka namiętności pod bezkresnym niebem Afryki. Na tle fascynującego afrykańskiego krajobrazu, zaskakujących przygód, kreśli autorka losy ludzi, którzy poszukują sensu życia, miłości ludzi w podróży, w drodze w pełnym tego słowa znaczeniu i w drodze do poznania siebie, własnego wnętrza, własnego sumienia, własnej duszy. Bohaterowie tej powieści to postaci rozdarte, miotane dylematami, z jednej strony radość, z drugiej niepokój. Wielu z nich ma poczucie winy. Autorka podstawia czytelnikowi lustro, by się w nim przejrzał, zobaczył swoją twarz, swoje sumienie, swoją duszę i bez zbędnego dydaktyzmu zmusza do zastanowienia nad własnym życiem, własnym postępowaniem, własnymi czynami. Prof. dr hab. Bolesław Faron

Izabela | 2010-08-16

Piękna historia pełna namiętności, nienawiści, zdrady, rozgrywająca się na tle fascynującego ale i zarazem niebezpiecznego afrykańskiego Krajobrazu. Główna bohaterka Eliza przyjeżdza do Afryki, odkryć prawdę o swojej matce, ojcu i Franku Obarze, nietypowym przyjacielu Matki. Obara stary człowiek, w którego wnętrzu toczy się prawdziwa wojna, nienawidzi siebie i pragnie dla Siebie jak najgorzej. Eliza krok po kroczku odkrywa pełną namiętności historię Laury i Jakuba, (swoich rodziców), historię dziwnej przyjaźni Laury i Franka i w końcu niespełnionego uczucia Franka do Sary (narzeczonej przyjaciela z dzieciństwa). Każdy z bohaterów pojawiający się we wspomnieniach Franka, listach i dziennikach Laury przeżywa wewnętrzne rozdarcie i szuka prawdy o samym sobie i otaczającym go świecie. A wszystko pod bezkresnym niebem Afryki.
Książka warta przeczytania.

Kinga | 2010-12-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 grudnia 2010

Elżbieta Wojnarowska pisze bardzo wciagające książki...wciągnęła mnie na maksa, powieść obyczajowa z elementami kryminału, romansu :)

Anna | 2012-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Ciekawa lektura. Autorka pokazuje w niej, jak człowiek może skomplikować swoje życie, na własne życzenie.

Mariola | 2014-02-13
Na półkach: Coben, Przeczytane