Walizka Hany. Historia prawdziwa

Wydawnictwo: Media Rodzina

Walizka Hany to niezapomniana historia, w której splatają się chwile dawno minione ze współczesnością. Tytułowa walizka przypomina o brutalnych czasach, ale też niesie nadzieję na przyszłość i pokazuje, że każdy z nas potrafi dokonać rzeczy zdawałoby się niemożliwych.

beataj | 2015-05-18
Przeczytana: 16 maja 2015

Młody jest wielkim miłośnikiem książek o wojennych losach Żydów, a ta ma w sobie coś specjalnego, co go zachwyciło.

Senyera | 2013-09-11
Przeczytana: 10 września 2013

Rzadko mam tak, że zupełnie nie wiem jak ocenić książkę :)

"Walizka Hany" to niezwykła opowieść o losach małej Żydówki, której II wojna światowa zmienia spokojne i beztroskie dzieciństwo w prawdziwe piekło naznaczone przede wszystkim rozłąką z najbliższymi.

Jak kilkuletnie dziecko znosiło wszechobecny głód, brud, cierpienie i brak rodziców? Jak wielka może być miłość rodzeństwa, które nawet w tak okrutnych czasach wspiera się do samego końca? Jak zdeterminowanie młodej Fumiko wyniosło historię dziewczynki (zwyczajnej Hany, takiej jak setki innych w tamtych czasach) na światło dzienne i w jaki sposób młodzi ludzie na całym świecie poznali historię Holocaustu widzianą oczami dziecka.

Z czystym sumieniem mogę gorąco polecić tę opowieść każdemu- bez względu na wiek, płeć, zainteresowania czy wrażliwość.
Historia Hany uczy. "W końcu spełniło się jedno z życzeń Hany- została nauczycielką."

Maleństwo | 2015-04-23
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Książka, która uśmiechała się do mnie z półki bibliotecznej. Śliczna dziewuszka z białym kołnierzykiem i staranną fryzurką przyciągała jak magnes. Jakże wstrząsająca jest jej historia...
Hana była Żydówką, której niestety przyszło żyć w najstraszniejszym okresie XX wieku. Wczesne dzieciństwo spędziła spokojnie w czeskim miasteczku u boku brata z kochającymi rodzicami. Niestety kiedy nadeszła wojna Niemcy szybko odarli dzieciństwo z wszystkiego co dobre. Najpierw odeszła matka, zaraz potem ojciec. Dziećmi zajął się wujek jednak nie trzeba było długo czekać, kiedy i dzieci musiały udać się do obozu. Spokojne i beztroskie dzieciństwo zmieniło się w prawdziwe piekło.
Równolegle z losami Hany czytelnik poznaje japońskie dzieci i pełną uporu nauczycielkę, która postanawia przybliżyć dzieciakom pojęcie Holokaustu. Kobieta postanawia zorganizować wystawę. W tym celu pisze do osób związanych z miejscami pamięci o Holokauście w różnych zakątkach świata. Po wielu perypetiach otrzymuje z...

gosia123 | 2011-10-14
Przeczytana: 18 października 2011

Piękna i wzruszająca historia o małej Hanie Brady

Natalia Anna | 2012-04-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 kwietnia 2012

Książka ciekawa, napisana prostym językiem. Nadająca się również do przeczytania dla starszych dzieci - brak w niej drastycznych opisów zbrodni Holocaustu. Pokazuje również niesamowity upór ludzi dążących do ocalenia pamięci o ofiarach tych tragicznych wydarzeń.

blueblind901 | 2014-02-09

Bardzo ciekawa i warta przeczytania książka. Przybliża nieco historię tj. życie Żydów podczas holocaustu. Czyta się ja jednym tchem :)

alex304 | 2014-09-19
Przeczytana: 19 września 2014

Historia napewno ciekawa i smutna, ale raczej nadająca się na artykuł, niż na książkę.

Juta | 2011-09-29
Przeczytana: 18 września 2011

Książka jakoś mnie nie porwała, choć historia wydawała się ciekawa. Nie pomogła też forma wydania książki. Pisana grubą czcionką, mało tekstu na stronie, stronice jak w książce dziecięcej.

Julka | 2016-09-06
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane