Inny i obcy w kulturze. Część 3

Wydawnictwo: Instytut Badań Literackich PAN
9788361552031
biznes, finanse

Obcy Obecny. Literatura, sztuka i kultura wobec inności. Prace składające się na ten obszerny tom czyta się z prawdziwym i narastającym w trakcie lektury zainteresowaniem. Jest się ciekawym, gdzie jeszcze, i w jakiej postaci, ich autorki i autorzy odkrywają problematykę obcego czy innego, i w jaki sposób pogodzą ją z innymi aspektami analizowanych utworów. Poszczególne prace odznaczają się pod tym względem ogromną i zaskakującą różnorodnością.

Jan Bińczycki | 2015-07-16
Przeczytana: 14 września 2014