Przygody na pustyniach

Seria: Tak było naprawdę
Wydawnictwo: Imbir

Pustynie należą do najdzikszych i najbardziej niegościnnych miejsc na ziemi. Tylko ludzie najtwardsi i obdarzeni żelazną wytrzymałością mogą na nich przetrwać. Ale surowe piękno i ukryte sekrety pustyni bywały też często inspiracją dla marzycieli i wyzwaniem dla śmiałków. zebrano tu prawdziwe historie o odwadze, desperacji i morderczej walce. Okładka: twarda, Rok wydania: 2006,

Monika | 2013-09-14
Przeczytana: 14 września 2013

Wiem, że pustynia to miejsce okrutne i złowrogie. Wiem też, że to miejsce niezwykle piękne i romantyczne. Niestety, w pierwszych dwóch opowiadaniach w tej książce znalazłam tylko okrucieństwo, szczególnie w stosunku do zwierząt. Już miałam książkę odłożyć, ale przemogłam się i z nadzieją wkroczyłam w opowiadanie trzecie. Na szczęście. Na dalszych stronach znalazłam bowiem cząstkę tego, na co w tej książce liczyłam.
Opowiadania nierówne, niektóre wspaniałe, inne odpychające. Przy niektórych z nich miło wiedzieć, że to wydarzyło się naprawdę, przy innych fakt, że to wydarzyło się naprawdę przyprawiał mnie o gęsią skórkę.

Waleria | 2015-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2015

Książka może i ciekawa ale nie w moim guście. Dostałam ją w prezencie, trzeba było więc spróbować i zobaczyć, żeby potem zrecenzować i, szczerze mówiąc, tytuł trochę mnie zaciekawił, ale treść zawierała dużo suchych faktów, a tytułowe ,,przygody" były do siebie dość podobne. Ogółem dzieło dość monotonne, nie przypadło mi do gustu.

ems | 2014-06-25
Przeczytana: 2012 rok

Kilka mniej i bardziej znanych autentycznych historii, których wspólnym tematem jest pustynia.
Duży minus za brak jakichkolwiek źródeł i bibliografii. Nie doszukałem się nawet oryginalnego tytułu. Skandaliczne.

Hancze | 2016-10-25
Na półkach: Moje, Przeczytane