Cud

Wydawnictwo: Albatros

Watykan ogłasza, że Maria Dziewica pojawi się w Lourdes, by dokonać cudu uzdrowienia chorych. Na wieść o tym Ken Clayton przerywa leczenie, wierząc, że zostanie uzdrowiony. Liz Finch, znana z ostrego języka dziennikarka ma wyjaśnić zagadkę objawień, o których pisała święta Bernadetta i zdobyć sensacyjny materiał z zapowiadanego cudu. Rok wydania: 2007,

Lidia | 2014-11-20

Watykan ujawnia szokującą tajemnicę zawartą w pamiętnikach zmarłej zakonnicy. Do Lourdes ściągają tysiące pielgrzymów , by doznać objawienia Matki Boskiej.
Autor, pisarz i scenarzysta amerykański napisał tę powieść w konwencji filmu akcji. Jest w niej wielu bohaterów , których łączy jeden cel-ujrzenie, zgodnie z proroctwem, Matki Boskiej i ich cudowne uzdrowienie. Ci, którzy przybyli do Lourdes mają swoje własne plany , marzenia i problemy zdrowotne, mają również różny sposób widzenia świata i różne spojrzenie na wiarę w Boga i w cuda. Losy wszystkich pielgrzymów splatają się na kilka dni, gdy wszyscy oczekują na pojawienie się Matki Boskiej. Książkę tę czyta się bardzo dobrze. Trzyma w napięciu. Dodatkowym walorem tej powieści jest dla mnie przybliżenie czytelnikowi postaci Bernadetty Soubirous , jej życia i okoliczności powstania cudownej groty oraz źródła z uzdrawiającą wodą. Bardzo interesująca lektura.

wiejskifilozof | 2012-01-06

Ostro na pisana , ciekawy antyklerykalny wydźwięk .

Ewelina | 2015-03-24
Przeczytana: 24 marca 2015

Czytając zastanawiałam się jak autor wybrnie z tej historii, aby nie zostać zaatakowany przez wierzących albo ateistów. Całkiem cwanie sobie z tym poradził:) Temat Bernadetty Soubirous z Lourdes mnie zaciekawił.

Edyta | 2011-11-18

Nie wciągnęła mnie