Opowiadania przekorne

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
830513413X

Marek Nowowiejski | 2016-08-14
Przeczytana: 13 sierpnia 2016

Pozornie proste opowiadania, napisane z ogromną kulturą, sympatyczne, skłaniające do przemyśleń. W zasadzie nic wystrzałowego ani specjalnie oryginalnego, ale dałem aż 7 gwiazdek - właśnie za kulturę i dyskretną klasę.
Do zapamiętania - kilka opowiadań związanych z mitologią chrześcijańską: "Jego dzieciństwo" (radości, lęki i rozterki matki Chrystusa), "Opętany" (rozmowa z Bogiem, niby sympatycznym, ale jednak tradycyjnie dogmatycznym, którego bohater wkurzył dociekliwymi i trafiającymi w sedno pytaniami), "Tajemnica masonerii" (archanioł Gabriel, "policjant Pana Boga", ma przeprowadzić śledztwo w sprawie donosów na masonów i w związku z tym chce być przyjęty do loży, ale zgodnie z regulaminem to niemożliwe, bo jest... bezpłciowy), "Niewinni" (krótka anegdota o pośmiertnej rozmowie Hitlera ze Stalinem).

Acha | 2014-05-24
Pierokiś | 2010-11-21