Okładka książki Sztorm stulecia

Prószyński i S-ka
powieść, sztorm, śmierć, zbrodnia
typ
papier
7,17 (481 ocen i 37 opinii)

Opis książki

Oryginalny scenariusz Stephena Kinga po raz pierwszy po polsku! Little Tall, mała wyspa u wybrzeży stanu Maine, przygotowuje się do nadejścia zimowej burzy, którą meteorologowie zapowiadają jako sztorm stulecia. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu na wyspie zjawia się Andre Linoge i morduje jedną z najstarszych jej mieszkanek, Marthę Clarendon. Potem spokojnie zasiada w jej fotelu, trzymając...

Oryginalny scenariusz Stephena Kinga po raz pierwszy po polsku!
Little Tall, mała wyspa u wybrzeży stanu Maine, przygotowuje się do nadejścia zimowej burzy, którą meteorologowie zapowiadają jako sztorm stulecia. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu na wyspie zjawia się Andre Linoge i morduje jedną z najstarszych jej mieszkanek, Marthę Clarendon. Potem spokojnie zasiada w jej fotelu, trzymając zakrwawioną laskę ze srebrną głową wilka... Po aresztowaniu szaleńca horror nie ustaje - śmierć pochłania kolejne ofiary; więzień steruje nią z celi, odgrywając morderczą pantomimę. „Dajcie mi to, czego chcę, a odejdę” - informuje społeczność Little Tall.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2006

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Sztorm_stulecia-p-12081-.html

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
talka | 2012-10-25
Na półkach: Przeczytane, 2012, *Stephen King
Przeczytana: 25 października 2012

Pierwszy raz czytałam książkę napisaną w formie scenariusza. Ale murze przyznać że czyta się świetnie, akcja książki rozpoczyna się już od początku i śledzimy losy mieszkańców Little Tall. Jestem bardzo pod wrażeniem tej książki-jedna z najlepszych Kinga jakie czytałam.

Ewa-Książkówka | 2011-03-28
Przeczytana: 28 marca 2011

Jest rok 1989. Do niewielkiej wyspy Little Tall zbliża się jeden z największych kataklizmów w całej historii jej istnienia. Śnieg, początkowo nieśmiało a następnie z całym impetem przykrywa ciężką pierzyną całe połacie, uniemożliwiając tym samym komunikację na każdych jej płaszczyznach. Potężne fale morskie uderzają o wszystko co napotkają na swojej drodze siejąc zniszczenie. Wydaje się, że natura przejęła nad wyspą kontrolę – to ona jest panią życia i śmierci. Jednak to nie ona zabiera życie mieszkańcom w sposób dosłowny…

Ktoś (coś?) tylko czekał na taki obrót sytuacji. A może sam miał na nią wpływ ? Ktoś pragnął unieruchomienia społeczności Little Tall na niewielkim obszarze by móc nią sterować niczym animator pacynkami w teatrze. Ludzie robią to co zrodzi się w czarnej otchłani jego wyobraźni jednak ciągle chce więcej…Gdzie leży kres jego żądań ? Dlaczego wybrał akurat tę wyspę i tych ludzi ? I wreszcie, kim on jest ?

Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedź w...

Czy Wam również po przeczytaniu "Sztormu Stulecia" śnił się facet z żółtymi szponami, przerażającymi oczami i zakrwawioną laską? Niezwykle sugestywna opowieść, sięgająca do najskrytszych lęków i ... oczekiwań wytrawnego ("horrorowego") czytelnika.

modli | 2014-10-04

Niech nikt nie zraża się tym, że jest to tylko scenariusz, więc w zasadzie produkt niegotowy (film). Tak naprawdę czyta się bardzo lekko i płynnie. Historia sama w sobie jest bardzo wciągająca, a postaci interesujące. No i okazja, żeby zobaczyć, jak wygląda scenariusz filmowy (aczkolwiek każdy scenarzysta pisze nieco na swój własny sposób).
Jeden z wielu sukcesów na koncie Kinga. Polecam!

Wkp | 2013-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2013

Wyspa Little Tall to spokojne miejsce, które potrafi dochować sekretów. Właśnie tu zjawia się niejaki Andre Linoge, który brutalnie morduje jedną z mieszkanek i spokojnie czeka na zamknięcie w celi. Z wiecznym uśmieszkiem na twarzy i wyrachowaniem, okazuje się znać wszystkie grzechy mieszkańców i zabijąc kolejne osoby, mimo tkwienia w areszcie. Oferuje też spokój, ale w zamian za ofiarowanie mu czegoś, czego sam nie może sobie wziąć...

Co zrobią mieszkańcy, którzy w wyniku sztormu stulecia, zostali uwięzieni z Linogeiem na wyspie?

"Sztorm..." pierwotnie miał być powieścią, ale jak wyjaśnia sam King, gdy tylko chciał spisać jego historię, zawsze miał w głowie scenariusz. i tak też się stało, na jego podstawie powstał nawet film, ale ponieważ King chciał by była to też książka, w końcu "Sztorm..." ukazał się i w papierowej wersji.

I co można o nim powiedzieć?

Że jest niezłą historią, ale niczym poza tym. Historią, która z początku angażuje i zachwyca czytelnika, ale z każdą...

charu | 2015-01-12

Nie mam pewności czy "Sztorm stulecia" nie był moją pierwszą książką Kinga. Jakkolwiek było, scenariusz filmowy, który pierwotnie miał być powieścią trzymał w napięciu od pierwszych kartek. King po mistrzowsku ukazał zarówno zbliżający się do Little Tall przerażający żywioł, jak i niebezpiecznego, przepełnionego złem przybysza, który nawiedza wyspę. Polecam wszystkim miłośnikom Kinga zarówno książkę jak i film.

Nanette | 2014-03-02
Na półkach: Przeczytane, 2014, Stephen King
Przeczytana: 02 marca 2014

Kolejne udane spotkanie z Kingiem. I choć forma scenariusza była dla mnie niespodzianką i początkowo ciężko się czytało, forma zapisu szybko przestała mieć znaczenie, bo wciągnęła mnie fabuła.
Mieszkańcy wyspy przygotowują się do nadejścia sztormu, nie przewidując, że wraz z nim pojawi się sam sługa szatana. Tajemniczy mężczyzna i jego laska z wilczą główką, dokonują rzeczy okrutnych z uśmiechem na ustach i krwią na rękach (i to niekoniecznie swoich). Postać Linoge'a bardzo przypomina mi innego bohatera z powieści Kinga - Lelanda Gaunta ze "Sklepiku z marzeniami". Obaj nakłaniają ludzi do zbrodni, wzajemnej nienawiści i zła.
Bardzo ciekawa i trzymająca w napięciu jest zwłaszcza końcówka. Jaką decyzję podejmą ludzie? Czy dobro społeczności jest zawsze ważniejsze od losu jednostki? Jak daleko można się poświecić dla innych?

Madi | 2013-07-06
Na półkach: Przeczytane, Ulubione.

Pierwszy raz czytałam książkę w formie scenariusza ,ale że jest to powieść mojego ukochanego KInga zdecydowałam się i tą pozycję przeczytać.
Na początku trochę "dziwnie" się czytało,ale po paru stronach przyzwyczaiłam się z tym stylem, a akcja tak mnie wciągnęła , że nie zauważyłam żadnej zmiany.
Jak dla mnie ŚWIETNA,ZNAKOMITA!
Więcej takich pozycji Panie KIng!

Zuela | 2013-04-15

"Dajcie mi to czego chcę,a odejdę stąd"....czy oddalibysmy swoje dziecko diabłu by zapewnić spokój miasteczku,w którym mieszkamy?Czy potrafilibyśmy sobie wmówić,że dziecko zmarło podczas burzy śnieżnej?Czy ze złem nie można walczyć,bo będzie to walka z góry skazana na porażkę?Czemu nikt nie podjął tej walki?Nie uzyskałam odpowiedzi na żadne z tych pytań.Usiłuję nauczyc się żyć ze świadomością,że zło czai sie za każdym rogiem,że nie przeszkadzają mu piękne słoneczne dni..."Dacie mi to czego chcę,a odejdę stąd"....ale pojawię się w innym miasteczku,wsi,metropolii i powiem-dajcie mi to czego chcę,a odejdę stąd...

rewolucja | 2014-02-12
Przeczytana: 05 lutego 2013

King to artysta w swoim fachu. Potrafił przyprawić mnie o gęsią skórkę nawet bez zawiłych opisów i mrocznych plenerów czy wyskakujących jak królik z kapelusza potworów na każdej stronie książki. Sztorm stulecia w całej swej prostej formie scenariusza zachwyca nieprzerwanie wartką akcją i mrożącymi krew w żyłach wydarzeniami. Sama już nie wiem, które to moje podejście do twórczości mistrza, ale jak zwylke nie zawiodłam się w żadnym wypadku i pulsujący wskaźnik przerażenia poszybował w górę. Tym razem monsieur King zabiera nas na wycieczkę do małej przytulnej mieściny Little Tal położonego na wyspie, miejsca, gdzie wszyscy się dobrze znają, a życie płynie w wolnym jednostajnym tempie. Jak to zwylke bywa zrządzeniem losu sielanka wyspiarzy zostaje zmącona przez nadejście na wyspę największego od przeszło stu lat sztormu, w wyniku którego Little Tal zostaje odcięte od świata. Nie byłoby to tak tragiczne, gdyby nie fakt, że razem ze sztormem na wyspę przybywa nieznany nikomu jegomość i...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica