Budda o słonecznym obliczu

Tłumaczenie: Bon Gak
Wydawnictwo: Fundacja na rzecz Wymiany Kulturalnej z Dalekim Wschodem
83-917813-4-8

W książce zostały zebrane prace wszystkie jednego z najwybitniejszych mistrzów zen w historii: Ma-tsu (709-788), oraz dwunastu najlepszych jego uczniów, m.in. Nan-chuana, Hui Hai, Pai-changa. Książka składa się z trzech części. Pierwsza opisuje historyczne tło i rozwój buddyzmu czan przed czasami Ma-tsu, opowiada o życiu Ma-tsu oraz o jego stylu i technikach nauczania. Część druga to pełne,...

Książka składa się z trzech części.
Część druga to pełne, uzupełnione przypisami tłumaczenie Zapisków Ma-tsu.
Ostatnia część zawiera nauczanie jego uczniów z tzw. szkoły Hung-chou, większość z nich po raz pierwszy tłumaczonych na angielski.
Książka ta na pewno zainteresuje wielu czytelników, od po prostu zainteresowanych buddyzmem i filozofią wschodu, po poważnie praktykujących medytację zen adeptów.

ZuB | 2014-08-25
Ramon | 2014-08-05