Rekreacje

Wydawnictwo: Świat Literacki
7 (68 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny

Grupa młodych przyciaciół pisarzy przybywa do Czartopola, by wziąć udział w szalonym, groteskowym święcie. W onirycznej atmosferze ludowego karnawału każdy z nich będzie musiał zmierzyć się ze skrywanymi lękami i obsesjami, napotka własne demony...

czerwiec | 2014-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2014

Konwencja literacka aż nazbyt znajoma. Tropy i kody czasem klarowne, często nieczytelne w swoim przesunieciu na wschód. Mity, rozrachunki, w tle konglomerat polepionej z odłamków tożsamości narodowej. Sąsiadują ze sobą komizm, majaczenie, folklor, martyrologia, erotyzm itd. Aż do, symbolicznego rzecz jasna, zakończenia. I myśli się o nim wraz z upływem czasu coraz bardziej gorzko.

K8W | 2015-10-09
Na półkach: Ukraiński, Przeczytane
Przeczytana: 09 października 2015

To moja dotychczas ulubiona książka Andruchowycza, żywa, zaskakująca, śmieszna i groźna jednocześnie, z nieco fantastyczną i magiczną atmosferą małego miasteczka, w którym każdy z bohaterów spędza niezwykłą noc, by później przeżyć, jak się im wydaje, ostatni dzień swojego literackiego życia, rozstrzelanego pokolenia.

Karolina | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2013

bardzo fajna i przyjemna do czytania. szybko się czyta i przede wszystkim jest napisana prostym potocznym językiem... momentami może trochę za potocznym :)

Natalia Wo | 2016-06-28
Przeczytana: 30 kwietnia 2016