Nasz dramat erotyczny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Nasz dramat erotyczny to książka odgrywająca w dorobku Gombrowicza rolę szczególną: zawarte w niej teksty napisane zostały po hiszpańsku i miały pomóc autorowi w przetrwaniu w Argentynie. Cóż okazuje się po latach? Obserwacje Gombrowicza nie straciły ani trochę aktualności i wręcz nie sposób oprzeć się urokowi jego celnych, nieraz złośliwych spostrzeżeń i ocen, wyrażanych żartobliwie, ale też w tonacji serio. Co Gombrowicz, ukryty pod pseudonimem Jorge Alejandro, chciał powiedzieć nam o szczerości i pozorach, o wielkiej miłości i masce erotyzmu, niewoli urody i ucieczce przed życiem, o duchu męskości i kobiecości, czy wreszcie o latynoamerykańskim temperamencie? Nasz dramat erotyczny rozpoczyna serię małych antologii tematycznych Witolda Gombrowicza wydawanych we współpracy z Ritą Gombrowicz, która opatrzyła to wydanie wstępem.

Karolina | 2016-05-22
sundramica | 2016-03-02