Pies na miłość

Seria: Tête à Tête
Wydawnictwo: Muza

Tom Farrell jest typowym 32-letnim nowojorczykiem, dziennikarzem popularnego brukowca. Niczym się nie wyróżnia. Pracuje w redakcji, słucha muzyki, myśli za pomocą tekstów piosenek (zwłaszcza Boba Dylana, Coldplay i Rolling Stonesów), ciągle kojarzy sytuacje z życia z sytuacjami z filmów, ogląda telewizję i szuka dziewczyny. Myśli o seksie, randkach odwiedza niezliczoną liczbę nowojorskich knajp, flirtuje. Tom robiłby to wszystko bez specjalnego przekonania, ale jest przecież Julia koleżanka z pracy. To z nią kojarzą mu się wszystkie piosenki świata. To dla niej ma ochotę być lepszy. Niestety, zaręczona z pewnym głupolem Julia sama nie wie czego chce. Romansuje z Tomem, który zastanawia się oczywiście jak odciągnąć ją od narzeczonego. Okazuje się jednak, że Julia, to dość samolubna i neurotyczna dziewucha. Tom leczy systematycznie łamane serce randkami z innymi singielkami pruderyjną, nudną Niemką i głupiutką studentką prawa Katie. Nawiązuje także kumpelską relację z dziennikarką Bran. Przyjaciele Toma w podobny sposób zgrywają nieromantycznych twardzieli. W końcu Tom porzuca nadzieję na odwzajemnienie miłości przez Julię i, choć ból serca pozostaje, zamierza spróbować czegoś poważniejszego z jedną z pozostałych dziewczyn. Love monkey to literatura w stylu Bridget Jones. Niewiele akcji, za to lekka, żywa, pełna skojarzeń z filmów narracja i zabawa językiem.

Agnieszka Maciejewska | 2011-09-10

Książka pt: "Pies na miłość" opowiada o dziennikarze Tomie Farellu. Mężczyzna choć ma 32 lata, wciąż czuje się i zachowuje jak 17-latek. Roztargniony, niezdecydowany, nijaki.
Nijaka jest też książka Smith. W zasadzie akcji w niej żadnej, dialogi...mogą być. Jednak lektura nie należy do najciekawszych.

myślnik | 2013-05-08
Przeczytana: 2008 rok

Dorosły mężczyzna,a zachowuje się jak dziecko - też mi nowość!Klasyka!
Szpanerstwo luz,a gdzieś głębiej zmagania z nieodwzajemnionym uczuciem.

Zamierzenie pisarza "Bridget w wydaniu męskim"...No nie wiem,niech każdy sam to oceni.

Panna2w | 2013-03-02
Przeczytana: 02 marca 2013

Zyskuje przy bliższym poznaniu ;) Po dobrnięciu do setnej strony miałam ochotę oddać książkę do biblioteki, bo mnie nudziła. Dopiero później zaczęło się w niej coś dziać i połowę przeczytałam w jeden poranek.

deluna | 2014-11-05

Zabawna i błyskotliwa, nieźle się ubawiłam niektórymi fragmentami. Aczkowliek zakończenie można różnie interpretować i sama nie wiem czy nie odczuwam lekkiego niedosytu. Zmagania współczesnego 30-latka ze światem uczuć widziane od strony męskiej. Duża dawka humoru w sam raz na jesienne wieczory.

Klosia | 2014-07-24
Na półkach: Niedokończone, Przeczytane
Przeczytana: 20 lipca 2014

niestety nie mogłam jej nawet rozpocząć...
nuży po pierwszym rozdziale...

Anksunamun | 2016-07-05
Przeczytana: lipiec 2010