Sprawa mądrych małp

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Wracając z weekendu w ośrodku narciarskim, Gladys Doyle gubi drogę i zmuszona jest spędzić noc w samotnej górskiej chacie w towarzystwie nieuprzejmego gospodarza. Gdy budzi się rano, gospodarza nie ma, za to w sąsiednim pokoju znajduje się trup nieznanego mężczyzny. Aby wydostać ją z opresji, Perry Mason musi wyjaśnić zagadkę damskiego szala z małpami, nowiutkiego czajnika i odcisków palców na narzędziu zbrodni... zostawionych przez Gladys Doyle.

Katarzyna | 2016-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2016

„Nie wiem, co jeszcze mógłby pan zeznać, ale mam nadzieję, że to pomoże mojej klientce, ponieważ w przeciwnym wypadku zrobię z pana mordercę” (s. 165)

Ze stworzonym przez Erle’a Stanleya Gardnera Perrym Masonem spotykam się od dawna, podobnie zresztą jak z Dellą Street i Paulem Drakiem. „Sprawa mądrych małp” to kolejna okazja, by jeszcze lepiej poznać bohaterów i przeżyć fascynującą przygodę.

Gladys Doyle jest sekretarką Mauvis Niles Meade, ekscentrycznej pisarki, której sławę przyniosło napisanie powieści erotycznej. Panna Doyle na polecenie swej pracodawczyni wybiera się do kurortu narciarskiego, gdzie ma się spotkać z człowiekiem z branży filmowej, by omówić szczegóły kontraktu. Wracając z wyjazdu Gladys, w celu ominięcia gigantycznych, niedzielnych korków, ma posłużyć się skrótem, o którym opowiedziała jej szefowa. Pech jednak chce, że samochód dziewczyny grzęźnie w błocie. Na szczęście zmarzniętej i przemoczonej do suchej nitki Gladys udaje się trafić do górskiej chatki, w...

Ula | 2015-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2015

Kolejna książka Gardnera za mną i za każdym razem mam podobne odczucia. Kryminał wciąga mnie na samym początku, gdy "coś się dzieje", ale mniej więcej od połowy do ostatniej kartki, akcja toczy się wyłącznie na sali rozpraw. Od tego momentu książka zaczyna być trochę "przegadana" i ciężko jest mi się na niej skupić. Niemniej, lubię klimat dawnych kryminałów i na pewno nie jest to moja ostatnia przygoda z tym autorem. Dodatkowo, kryminały są króciutkie i pochłania się je w ekspresowym tempie.

Dzieckokwiatu | 2011-10-10
Na półkach: Przeczytane, Książki 2011
Przeczytana: 10 października 2011

Bardzo przeciętny kryminał. Autor poszedł na łatwiznę, zamiast kreować bohaterów, zrobił czytelnikowi ściągę na samym początku. Historia prosta, łatwo przewidywalna. Miło się czyta, ale milej by było czytać coś ambitniejszego.

Milosz2105 | 2016-10-30
Inevera | 2016-10-10