środkowy paleolit w dolinie Odry

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego

Praca jest poświęcona pozostałościom pobytu człowieka neandertalskiego na terenie doliny Odry i jej obrzeży w środkowym paleolicie, którego rozwój przypada na schyłek plejstocenu górnego. Region doliny Odry ze względu na swoje walory geograficzne i łatwo osiągalne surowce kamienne pełnił wówczas prawdopodobnie funkcję korytarza, prowadzącego z południa ku Niżowi Europejskiemu między Karpatami a Sudetami, będąc również atrakcyjnym terytorium realizacji praktyk łowieckich. Autor podjął próbę przedstawienia różnych aspektów aktywności człowieka neandertalskiego, poprzedzając te rozważania uwagami na temat wieku i warunków ekologicznych, w których bytował neandertalczyk. Okładka: miękka, Rok wydania: 2006,

Omega_Prime | 2016-08-23
Absyntowa Muchomorek | 2015-08-28