Nasze losy są jak rzeki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Manuela Saenz, bohaterka powieści, uważana jest za pierwszą feministkę Ameryki łacińskiej i postać mającą ogromny wpływ na wyzwolenie tego kontynentu spod władzy Hiszpanii. Książka ukazuje obraz dziejów pięciu narodów uwolnionych przez wojska Bolivara, a nade wszystko burzliwe losy kobiety, która urodziła się o sto lat za wcześnie. w XX w. miałaby szanse na fotel prezydenta lub premiera, wówczas mogła jedynie walczyć o prawo do miłości i swobodnego wyrażania swoich poglądów.

Renia | 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

"Nasze losy są jak rzeki".Opowieść o kobiecie, która chciała zmienić Amerykę Południową.
Historia wspaniałej, odważnej i pięknej Manueli Saenz, która została uznana za pierwszą feministkę Ameryki Łacińskiej.Ta wyjątkowa kobieta zbyt wyzwolona myślą i czynem na ówczesne czasy w których żyła zauroczyła mnie swoją wytrwałością i wiarą w idee narodowowyzwoleńcze.Przyczyniła się do wyzwolenia swojego kraju spod władzy Hiszpanii, została odznaczona, a w późniejszym czasie po czynnym udziale w walkach otrzymała stopień pułkownika.Wielka miłość do Wyzwoliciela Simona Bolivara przysporzyła w jej życiu dużo gorzkich łez, ale również uszczęśliwiała i wzmacniała siłę do walki o wolność kraju.Pomimo tak wielu zasług jesień swojego życia przeżyła w odosobnieniu i biedzie z wierną i oddaną Jonotas.Obie umarły w skutek epidemii pustoszącej Paitę(miasto w Peru).
Nie wiem dlaczego ta powieść o tak interesującej i odważnej kobiecie jest w niełasce czytelniczej.Napisana jest przystępnym językiem,...

rysiowa | 2012-10-12
Przeczytana: 06 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trochę się obawiałam bo to biografia , myślałam że będą nudy, ale kupiłam bo lubię książki gdzie opisywane są dawne czasy a tam lata 1800 któreś. Zaczęłam czytać i przy pierwszych opisach pomyślałam ze jeżeli będą dalej też tak szczegółowe i ciężkie do przetrawienia to nie dam rady i czytałam dalej i to było to z każdą kartką mnie wciągało ... co dalej itp. Czasy opisywane są w książce przez trzech narratorów przez co jest jeszcze ciekawsza.
Wspaniała lektura.

Azul | 2013-03-31

Zaskakująco wciągająca.

anamaga | 2013-04-12

Siła jest kobietą i w kobietach jest siła, Bolivar odkryty na nowo, ciekawe jakby potoczyły się jego losy gdyby nie Manuela

Magda Ruda | 2016-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2016