Rozwój i edukacja dziecka. Szanse i zagrożenia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej

W książce przedstawiono zagadnienia związane z rozwojem i edukacją dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dotyczą one zarówno teorii, jak i praktyki pedagogicznej. Mamy nadzieję, że publikacja będzie cennym źródłem wiedzy na temat uwarunkowań rozwojowych i edukacyjnych dzieci, teorii wyjaśniających złożone procesy ich wzrastania i kształcenia, a także możliwości wykorzystywania w edukacji bardziej efektywnych, alternatywnych oraz innowacyjnych rozwiązań pedagogicznych. Książka jest adresowana do pedagogów i psychologów, teoretyków i praktyków, pracowników naukowo-dydaktycznych szkół wyższych oraz nauczycieli placówek oświaty i wychowania, a także studentów kierunków pedagogicznych oraz rodziców interesujących się rozwojem i edukacją swoich dzieci.

Marlena | 2010-10-20