Człowiek zwany Biurkiem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opowiadania ćwierćabsurdalne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Indigo

Wspaniała lektura dla miłośników Mrożka i Topora - pierwszy z trzech lub czterech tomików przesiąkniętych absurdem, niezobowiązujących, ale zmuszających do zadumy opowiadań o naszym życiu we współczesnej Polsce - z innej, nieoczekiwanej, niepodejmowanej dotąd przez pisarzy strony. Autor nie stroni od ironii i cynizmu w opisywaniu świata i swoich bohaterów, a poprzez kumulację pseudokonkretów wskazuje na absurd tam, gdzie inni go nie dostrzegają.

Dodatkiem do tomu są Arcydzieła słowogwałtu, na które składają się: Księga przysłów cynicznych i aspołecznych, Zakola absurdu oraz Słowniczyna.

Książka otrzymała pozytywną opinię Fundacji Wspierania Absurdu.

źródło opisu: empik.com

Chris_Carrion | 2012-12-02