Pół książki o psie, pół książki o kocie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
poezja, wiersze, kot, pies, zwierzęta
poezja

Nieoczekiwany prezent od poetki dla miłośników zwierząt. Nowe, wcielenie, przebranie, zabawa Jolanty Stefko. Pies spisuje autobiografię, kot natomiast tworzy swój autoportret. Zaczyna od opowieści jak smakuje Kitekat i upolowane myszy, by zadać pytanie czy Bóg bardziej kocha koty czy myszy. Jest też tragikomiczna historia porwania kota przez pijaków, rozważania o kocim raju, refleksje kota-ojca i myśli o życiu. Czuje się tu magiczną więź świata ludzi i zwierząt, jednakowa potrzebę ciepła i miłości, strach przed samotnością, cierpieniem i śmiercią. Ale jest i potrzeba zabawy i pogodny dystans do świata. I nawiązanie do magicznego podziału na tych, co lubią psy i tych, co wolą koty.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2009

źródło okładki: Wydawnictwo Literackie

Mary | 2015-01-07
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Nie kupuję wierszyków autorki, takie pitu pitu i koniec.

Abdita | 2016-08-25
Przeczytana: 27 sierpnia 2016