Karuzela uczuć

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Pact
sąsiedzi, przyjaźń, morderstwo

Inne wydania

Wciągająca i trzymająca w napięciu powieść o dramacie dwóch rodzin.Przez osiemnaście lat rodziny Harte'ów i Goldów mieszkały po sąsiedzku, dzieląc ze sobą wszystkie radości i smutki życia. Ich dzieci były nierozłączne od kołyski, Chris i Emily wychowywali się razem, a więź między nimi stawała się coraz silniejsza. Może nawet zbyt silna... Kiedy nocną ciszę w obu domach rozdarł dzwonek telefonu, nikt nie mógł pojąć straszliwej prawdy. Emily zmarła od kuli rewolwerowej, a ranny w głowę Chris trafił do szpitala. O tym, czy to było samobójstwo czy morderstwo, ma zdecydować sąd, ale nic nie przywróci dawnej przyjaźni między rodzicami obojga nastolatków.Na podstawie książki powstał w 2002 roku film telewizyjny (polski tytuł: W imię miłości).

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

Agnieszka | 2013-10-05
Przeczytana: 05 października 2013

Kolejna wspaniała książka Jodi Picoult jaką miałam ogromną przyjemność przeczytać.To,co urzeka mnie w twórczości tej autorki, to jej niezwykła umiejętność podejmowania trudnych tematów.Problematyka utworów nierzadko wywołuje wiele kontrowersji, a już na pewno wstrząsa czytelnikiem.Dodatkowym atutem niemalże wszystkich utworów jest to,że podczas lektury na pierwszy plan wysuwa się myśl przewodnia rodząca wiele egzystencjalnych i trudnych pytań o życiu, na które często nie jesteśmy w stanie znaleźć jednoznacznych odpowiedzi.Skłaniają nas one do długotrwałych rozważań i przemyśleń. Przykładem takiej powieści jest choćby utwór "Pół życia" w którym rozważamy czy człowiek może i ma prawo decydować o życiu i śmierci drugiego człowieka. Pisarka w niezwykle zajmujący sposób potrafi budować napięcie w akcji swoich utworów.Biorąc jej książkę do ręki czujemy nieodpartą chęć czytania, która nie pozwala nam przerwać, aż do momentu skończenia lektury.A jeśli niestety zmuszeni jesteśmy odłożyć...

gwiazdka | 2015-07-13
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 13 lipca 2015

„Karuzela uczuć" to bardzo typowa dla Picoult powieść z wątkiem sądowym. Komu podobało się „W imię miłości" czy „Dziewiętnaście minut" na pewno też przypadnie mu do gustu ta książka. Czyta się z wypiekami na twarzy, z lekkim niepokojem, bo do końca nie wiedziałam, jakie zakończenie zaserwuje Picoult, ani tego, co naprawdę się wydarzyło wcześniej. „Karuzela…" to plecionka wydarzeń współczesnych i tych sprzed lat, wszystko ze sobą powiązane. I jak to bywa u Picoult nic nie jest białe ani czarne, a jak mówi jeden z bohaterów prawda nigdy nie jest prosta ani jasna. Po raz kolejny pisarka porusza trudne pytania, na które nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Moim zdaniem jedna z najlepszych powieści JP.

Magdalena | 2014-07-16
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 16 lipca 2014

Uwielbiam. Nie od samego początku miałam takie zdanie na temat tej książki. Nie jest to krótka powieść, ale po przemyśleniu doszłam do wniosku, że nie da się opisać takich trudnych wydarzeń w kilku słowach. Autorka przez cały czas analizuje uczucia, które pojawiają się w przykrych sytuacjach, np. śmierci jedynego dziecka. Od czego zaczyna się ta książka? Po przeczytaniu pierwszych zdań ma się ochotę zatonąć w lekturze. Dwoje ludzi, znających się od dziecka, kochających siebie nawzajem, leży sobie na karuzeli, padają słowa ,,kocham cię", a później ... strzał. Ona umiera, a on zostaje oskarżony o morderstwo.
Polecam !

angel | 2011-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 01 lutego 2011

Moja opinia mogłaby być bardzo długa, mogłabym pisać o bohaterach, o fabule, o głównych problemach poruszanych w książce. Mogłabym się silić na mniej lub bardziej mądre interpretacje. Mogłabym... Ale chyba nie umiem. Ale nie chcę... Bo czasem wystarczy pomilczeć, zadumać się. Bo kiedy przychodzi poruszenie, słowotok nie jest potrzebny.
Genialna.
Przeczytaj, pomilcz i pomyśl. Nad prawdą...

Reading_is_sexyy | 2012-08-28

Ile byłbyś w stanie zrobić dla osoby którą kochasz?
Dwójka młodych ludzi będących ze sobą od pierwszych dni swojego życia. W pewnym momencie w ich życiu dzieje się coś, co pcha ich ku samobójstwu. Czy oboje tego pragnęli? A może jedno zabiło drugie?
Wszystko okaże się, gdy przeczytacie tę niesamowitą książkę, która opowiada o miłości, nadzieji i poświęceniu.
Bo dla osoby, którą kochamy jesteśmy w stanie zrobić wszystko.

Weronika | 2015-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2015

Moje drugie spotkanie z twórczością autorki. Tym razem zdecydowanie lepiej poszło :). Czytałam z wielkim zainteresowaniem – sama mam syna w wieku głównego bohatera - Chrisa i wielokrotnie w trakcie lektury identyfikowałam się z jego matką.
Książka o tym jak jedna tragedia zmienia zupełnie życie dwóch rodzin. Jak przyjaźń nagle może zamienić się w nienawiść. Pokazuje jak różne są zachowania ludzi w obliczu nieszczęścia. Dwie rodziny; różni ojcowie, różne matki. Młody chłopak, który raptownie musi dojrzeć i stawić czoła brutalnej rzeczywistości. Przewartościować swój dotychczasowy sposób myślenia.
Dobrze nakreślone sylwetki głównych bohaterów – nastolatków i ich rodziców.
Z dużą znajomością rzeczy opisane środowisko więzienne, świat prawników, sądu i prokuratury. Książka trzyma w napięciu – do końca nie wiadomo jak się sprawa zakończy.
Polecam, szczególnie rodzicom nastolatków.

allison | 2011-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2011

Kolejna powieść J. Picoult, którą dosłownie połknęłam. Wartka akcja, wyraziste postacie, trudne życiowe decyzje, tajemnice, dylematy, burzliwe przeżycia bohaterów... - to, moim zdaniem, największe atuty książki.

Motyw samobójstwa i pomocy przy nim bardzo długo pozostawał dla mnie niepojęty i niezrozumiały. Dopiero pod koniec powieści, w scenach sądowych, te problemy pokazały mi się w innym świetle.

Tak jak w innych powieściach autorka potrafi skupić uwagę czytelnika nie tylko na głównych bohaterach, ale i postaciach drugoplanowych, a nawet epizodycznych. Dla mnie to literacki majstersztyk, który sprawia, że w pamięci czytelnika pozostają nawet ci, którzy pojawili się zaledwie na kilku stronach.

Podoba mi się także przeplatanie bieżących wydarzeń i retrospekcji - pozwala to stopniowo odkrywać prawdę o bohaterach, ich skrywane tajemnice i ich wpływ na późniejsze decyzje.

Ania | 2016-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2016

W tej powieści do końca nie wiadomo jakie będzie miała zakończenie,dzięki czemu czyta się ją z dużym zainteresowaniem. Ogólnie jest bardzo ciekawa,w ogóle nie nuży wręcz przeciwnie z ciekawością śledzimy rozwój wydarzeń.
Autorka nawiązuje tu do tematu samobójstwa w śród nastolatków oraz depresji,mamy tu na ten temat wiele interesujących informacji.Widać że pisarka solidnie przygotowała się do napisania tej książki.Temat jest ważny i skłania do myślenia a każdego rodzica do zastanowienia się nad tym na ile zna się swoje dziecko.Książka oczywiście wywołuje u czytelnika wiele emocji i nie sposób nie zastanowić się nad tym jak byśmy postąpili na miejscu bohaterów. Podsumowując zachęcam do jej przeczytania gdyż uważam że jest naprawdę warta uwagi ze względu na to jak autorka ciekawie przedstawia nam te dwa problemy,samobójstwa i depresji u nastolatków. Polecam

Beata | 2011-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2011, Ulubione
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Szkoda że nie można dać 10 gwiazdek, bo ta książka na tyle zasługuje.Z książki na książkę autorka coraz bardziej mnie zaskakuje.Ale o tej mogę powiedzieć że jest najlepsza.Podczas jej czytania targały mną różne emocje.Wzruszałam się, płakałam, byłam zaskoczona i wkurzona też. Jest to książka od której nie można się tak po prostu oderwać, której nie można tak po prostu przestać czytać i przestać o niej myśleć.Książka ukazuje jaką siłę ma miłość, ile można dla niej poświęcić, ale również ile bólu za sobą niesie.Niespodziewana ciąży Emilli i depresja doprowadza do tragedii.Ile dzieci przed nami rodzicami potrafią ukryć.Autorka opowiada o pięknej, a zarazem tragicznej miłości dwojga młodych ludzi.

Kiwi_Agnik | 2012-11-29
Przeczytana: 20 października 2012

Morderstwo czy samobójstwo? czytający będzie zadawał sobie to pytanie i do końca będzie miał wątpliwości, jak było naprawdę.

Momentami nużąca.