Złodziej twarzy

Wydawnictwo: Red Horse

Obudzisz się rano Bez Twarzy...a i co daleja złodziej twarzy to historia chirurga plastycznego i jego niezwykle pięknej żony. Pewnego dnia twarz kobiety zostaje nieodwracalnie oszpecona w wypadku lotniczym. Mąż decyduje się zabić przypadkową dziewczynę, aby dokonać przeszczepu... Od tej chwili wszystko ulega zmianie. Uciekając przed prokuratorem, małżeństwo wiąże się ze światem przestępczym. To jednak nie jest ich największy kłopot, towarzyszy im coś znacznie gorszego. Powieść trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Poza dynamiczną akcją i wyrazistymi bohaterami wyróżnia się także ironicznym poczuciem humoru. Na tle pozornie prostej historii sensacyjnej autor przedstawia znacznie poważniejszą problematykę zagrożenia kryminalne związane z przeszczepami twarzy.

Omnikoron | 2010-05-30
Na półkach: Przeczytane, Moje książki

Są książki, których nie powinno się czytać. Są książki, które nigdy nie powinny się ukazać. Są książki, które mimo to trafiają do druku i znajdują swego nabywcę. Niestety, wtedy jest już za późno. Tą książkę mogę z czystym sercem odradzić. Wizja autora, sklecana straszliwie topornym stylem pisania przypomina film klasy B. Bohaterowie są sztywni i pozbawieni charakteru. Chodzące ideały niemal. Sama fabuła i główny wątek od początku śmieszy, potem drażni a na samym końcu człowiek zadaje sobie pytanie - jak u licha, można było wydać coś tak prostackiego?

Nie wiem, nie znam innych pozycji autora, nie znam samego autora - może inne jego dzieła są ok. Ale od tej książki polecam trzymać się jak najbardziej z dala!

byrcyn11 | 2016-10-02
Przeczytana: 02 października 2016

Jakbym miał zaszufladkować tę książkę, to jest to groteska-kryminalna. Choć "trup ściele się gęsto", to jednak nie wzbudza to w nas żadnych emocji, bo wiemy, że to dla dobra akcji ;) I faktycznie dzieje się dużo i widać, że autor ma bujną fantazję, - coś jak opowiadania Marcina Wolskiego w "Powtórce z rozrywki". Kto lubi taki surrealistyczny odlot, ten się nie zawiedzie.

Nikto | 2016-08-29
Na półkach: Rok - 2016, Przeczytane
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

Jak dla mnie , totalne rozczarowanie . Już na samym początku dzieje się to co jest napisane w opisie . Następuje pierwsze morderstwo , mąż lekarz zabija dziewczynę by ukraść jej twarz dla swojej oszpeconej po wypadku żony . Potem to już jest czysta gangsterka i to w jakim beznadziejnym stylu . Gangster Zygmunt Rolka który wynajmuje cztery mieszkania po to tylko by zgnębić sąsiada prokuratora graniem na skrzypcach w nocy i innymi podobnymi '' hałasami '' . Albo podsuwa prokuratorowi który nie chce się dać skorumpować , własną córkę na przynętę . Metody zaczerpnięte rodem od włoskiej mafii , i nieudolnie przeszczepione na polski grunt polegające na betonowaniu nóg wrogom w miskach i wrzucanie ich do rzeki . Nie wiem czy to wszystko miało być śmieszne czy żałosne . No i ten styl ciężki , toporny , jakiś niewyrobiony i te porównania , których całą gamę wymieniła już inna czytelniczka przede mną , jednak pozwolę sobie przytoczyć jeszcze jedno , które mi utkwiło w pamięci : '' Aspirant...

Dama_Karo | 2013-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2013

Dobrze i szybko się czyta, trzyma w napięciu i wzbudza ciekawość. Sam fakt, że czytając ją w autobusie na tyle straciłam kontakt z otoczeniem, że przegapiłam swój przystanek przemawia na jej korzyść.
Trudno jest tu wyłonić głównego bohatera, albowiem równocześnie toczą się trzy wątki - chirurga, prokuratora i szefa mafii. Jest nim jednak chirurg, który sprawia, że wszystkie trzy wątki w pewnym momencie się łączą.

Nasz główny bohater był bogaty i szczęśliwy z piękną żoną. Wszystko zmienił jednak wypadek samolotowy, który zniszczył twarz jego ukochanej kobiecie. Utraciła pewność siebie i z permanentną depresją ukrywała się w domu wraz z mężem - uciekła z niej cała radość życia, co nie pozwalało biednemu doktorowi spać po nocach. Chciał znów widzieć swoją piękną i uśmiechniętą żonę, a nie strzęp człowieka. W końcu jednak udało mu się wymyślić lek, który sprawiał, że przeszczep twarzy stał się możliwy, a biorca akceptował obcą tkankę dawcy. Zdesperowany lekarz morduje studentkę i...

Gośka | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Wyobraź sobie, że pewnego dnia wsiadasz do samochodu zaprzyjaźnionego małżeństwa, po czym budzisz się w obcym miejscu, z obolałą twarzą. O, przepraszam, bez twarzy. Taki los spotkał Kasię, która miała nieszczęście zaprzyjaźnić się z żoną chirurga plastycznego. Nie była zresztą pierwszą ani ostatnią ofiarą doktorka, który za wszelką cenę pragnął przywrócić żonie utraconą w wypadku urodę. Jego miłość i lojalność zasługuje na wielkie brawa. Co tam inni, ważne żeby żonka była szczęśliwa. Wreszcie Wiktor znalazł się n a celowniku prokuratora Manna i zmuszony okolicznościami oddał się pod opiekę mafii. Spada z deszczu pod rynnę. Ale o tym już nie będę pisała.

Książka skupia się na trzech wątkach: Wiktora i jego szaleńczych operacjach, prokuratora i jego próbach zachowania uczciwości podczas pogoni za Bonaserą-szefem mafii oraz na samym mafiozie. Wnikamy w światek mafii, by poznać jej ogrom i wpływy. Wnikamy w umysł lekarza owładniętego manią upiększenia żony. Wnikamy w myśli...

Fronie | 2012-02-15
Przeczytana: 2010 rok

oto perelki z tej ksiazki:

Imie Franciszek zabrzmialo w uszach wszystkich jak uderzenie siekiera w zamrozone mieso.

Ton jego glosu byl tak cienki, ze mogl rywalizowac ze skrzypcami.

Zmiana tematu byla oczywista jak odciecie pepowiny.

Niemozliwe- taka odpowiedz mogla zabolec.

Sama mysl na ten temat skrzypiala w glowie i w mozgu zostawiala glebokie koleiny.

Pytanie zostalo powtorzone w sposob, ktory mogl zamrozic rzeke.

Noc nie chciala szybko ustapic, a minuty wydawaly sie dlugie jak lekcja religii.

Szorbot raz jeszcze pozwolil sobie na medyczny zart, wyrafinowany i zlosliwy jak rak.

Kto chce wiecej to musi przeczytac ksiazke. nie wiem,czy autor zamierzal parodie jakiegos filmu akcji, czy tylko mu sie tak wymsknela ta ksiazka? W sumie cos strasznego.

mficner28 | 2013-11-09
Przeczytana: 10 listopada 2013

Jeden z lepszych kryminałów jaki czytałam. Autor bardzo prosto i nieskomplikowanie pokazał przestępczy światek. Chirurg plastyczny z miłości do żony zabija piękne kobiety, z chirurgiczną precyzją usuwa im twarze i przeszczepia żonie. Oczywiście pojawia się pewien prokurator, który próbuje wpaść na jego trop i aresztować. Nie jest to proste z uwagi na to, że wplątuje się w intrygę stworzoną przez mafijnego bossa.
Nie będę opowiadać dalej... Przeczytajcie a sami się przekonacie. Wartka akcja, ciekawa intryga i zaskakujące zakończenie.
Polecam!

Małgosia | 2016-08-12

Życie chirurga plastycznego i jego pięknej żony ulega diametralnej zmianie po tym jak kobieta została praktycznie pozbawiona twarzy uchodząc z życiem z katastrofy lotniczej.Maż postanawia za wszelką cenę "oddać" urodę żonie i posuwa się do najgorszego...zabija i przeprowadza operację przeszczepu twarzy...Desperacja,strach,ból,życie polskiej mafii oraz próba skorumpowania prokuratora.Bardzo dobry kryminał,napisany dynamicznie i z humorem,czyta się jednym tchem.Trzyma w napięciu do ostatniej strony i kończy się...happy endem.Polecam

Josephine | 2016-02-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2015

Hmmm sama nie wiem jak mam wyrazic swoja opinie na temat tej ksiazki. Fabula troszke mnie przerazila a jednoczesnie fascynowala. Zlodziej twarzy to idealny tytul nie tylko ze wzgledu na glowna fabule ale podciagnelam pod tylul takze jednego z glownych bohaterow, szefa mafii, ktory przybieral twarz niczym Don Vito Corleone z "Ojca Chrzestnego". Warty przeczytania kryminal napisany jednak dosc prostym jezykiem, trzyma w napieciu i pokazuje rabek swiata ktorego nie znamy na codzien i ze za pieniadze nie mozna kupic wszystkiego a jednoczesnie tak wiele oraz jak wyrafinowanie i pewnosc siebie moze zgubic... zastanawialam sie jakby to bylo jakbym miala nowa twarz i w dodatku, taka jaka sobie wybiore.... raczej chyba nieswojo a chyba nawet nie wiem jakbym chciala wygladac. A co byloby jakbym byla taka wybredna jak bohaterka ksiazki, i chciala zwowu zmiec twarz bo mi sie znudzila. Chyba zostane jednak przy swoje, tylko troszke bardziej podresle brazerem kosci policzkowe i mocjej wytuszuje...

harryczykurt | 2014-07-06
Przeczytana: czerwiec 2014

Książka specyficzna, z jednej strony splot okoliczności totalnie nierealny, jakoś za łatwo łączą się wątki, ale z drugiej strony mimo tych ewidentnych braków wciąga.

To taki film sensacyjny zawarty w książce.