Europa wobec wyzwań gospodarki globalnej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
biznes, finanse

Autorzy niniejszej książki postawili sobie ambitny cel zdiagnozowania stanu gospodarki Europy na początku XXI wieku oraz zaprezentowania wybranych zagadnień dotyczących uwarunkowań rozwoju gospodarek krajów Unii Europejskiej i całego ugrupowania w kontekście wyzwań, jakie stwarza globalna konkurencja. [...] W prezentowanej książce Czytelnik spotka wnikliwe i inspirujące spojrzenie na różnorodne zjawiska gospodarcze (i ich oceny) charakteryzujące pozycję Europy, a zwłaszcza Unii Europejskiej we współczesnej gospodarcze światowej.