Sierpniowe szczęście

Wydawnictwo: Jaworski

Kiedy tylko Oktawia wsiadła do pociągu, poczuła, że nie będzie to zwyczajna podróż, wszystko wyglądało inaczej, jej miejsce przy oknie, przodem do kierunku jazdy, było inne niż zwykle, a widok za oknem okazał się, jakby powiedziała Urszula, absolutnie rewelacyjny. Właśnie tak, rewelacyjny, chociaż pociąg stał jeszcze na warszawskim Dworcu Centralnym. Mdłe światło sączyło się ze sklepienia, na jednej z ławek stojących na peronie siedział facet w średnim wieku, może bezdomny, może ćpun, a najpewniej i jedno i drugie.

Katherina87 | 2012-11-22

fiszunia | 2010-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2010

Wakacyjna podróż Oktawii, owiana rodzinną tajemnicą to fabuła tej książki. Nastoletnia Oktawia, która oryginalne imię odziedziczyła po dziadku Oktawiuszu ze strony matki, wyrusza w wymarząną podróż do Krynicy. Ma się tam zatrzymać u rzekomej kuzynki swojego ojca. Jednak Pani Zofia nie jest zwyczajną miłą kuzynką, a zgorzkniałą starszą panią z żelaznymi zasadami, które od lat dają się we znaki mieszkającej z nią córce - Eleonorze i dopiero co przybyłej dziewczynie. Jednak niepełny miesiąc wystarczył aby Oktawia zjednała sobie serca obu pań. Jednak co tak naprawdę wydażyło się przed laty w tej rodzinie, kim dla Oktawii jest pani Zofia i co to za rodzinne sekrety dowiadujemy się powoli, poznając przy okazji innych bohaterów, o równie nietypowych już teraz, staropolskich imionach.

"Sierpniowe szczęście" czyta się szybko i z przyjemnością. Polecam jako lekturę na leniwe popołudnie.

needforliife | 2013-08-31
andzia12 | 2013-08-03