Świat pędzi do przodu na złamanie karku, technika rozwija się w oszałamiającym tempie, rzeczy dawniej niemożliwe stają się możliwe i tylko ludzie pozostają wciąż tacy sami:spragnieni miłości, szczęścia, nieraz zagubieni w życiu-zwyczajnie nieszczęśliwi. Być może właśnie seriale, których bohaterami są niosący dobro aniołowie wciąż są tak chętnie oglądane. Dlaczego szukamy wsparcia w innym lepszym świecie?Większość z nas twierdzi, że tego typu filmy są dla dzieci, ale ukradkiem z zapartym tchem śledzimy losy niezwykłych bohaterów. Dlaczego nas, ludzi mocno stąpających po ziemi, trzeźwych realistów, tak fascynują postacie aniołów pojawiajacych się w naszej rzeczywistości? Może oznacza to, że nie jesteśmy aż tak silni, jak chcielibyśmy o sobie myśleć, a może u schyłku XX wieku jednak straciliśmy pewność co do możliwości ludzkiego umysłu i szukamy wsparcia u Tego, który jest Nieskończonym Dobrem.Aniołowie są wśród nas. Naprawdę!Kiedyś obowiązywały powszechnie znane reguły. Dzisiaj natomiast przyszlo nam żyć w świecie zupełnie irracjonalnym, gdzie zło jest bezkarne i dominujące,a człowiek jest często sfrustrowany i bezradny. Postać anioła(czyli Bożego wysłannika) symbolizuje miłość, dobroć, bezinteresowną pomoc i opiekę, czyli to wszystko, za czym tęsknimy. Oglądając i czytając Dotyk Anioła przenosimy się w lepszy świat i jest nam z tym dobrze.

eduko7 | 2016-03-13
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 12 marca 2016

Jak miło było cofnąć się w czasie i dzięki tej lekturze przypomnieć sobie ciepły, familijny serial, promujący wartości. Opowiadania oparte na scenariuszach kilku odcinków, wspomnienia producentki, aktorów, refleksje widzów.
Jedyny mankament - zbyt szybko skończyła się.

Malwiś | 2012-09-07
Przeczytana: 25 października 2012