Formacje wojskowe ukraińskiej „rewolucji narodowej” 1914-1921

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek

Celem niniejszej pracy jest próba wyjaśnienia jednego z aspektów procesu kształtowania ukraińskiej tożsamości narodowej w XX wieku. Podstawowym założeniem jest przyjęcie modernistycznych teorii narodu i nacjonalizmu, zakładających, że naród jest wspólnotą wyobrażoną, ograniczoną i suwerenną, jest wytworem świadomości społecznej, którtego nie można zdefiniować za pomocą obiektywnych kryteriów. W książce opisano wiele ukraińskich formacji z tego okresu, liczne zdjęcia i mapy.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!