Trzynastu wspaniałych Powstanie wielkopolskie w życiu i losach powstańców i ich rodzin

Wydawnictwo: Media Rodzina
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Każdy czas ma swoich bohaterów. Na szczególną uwagę zasługują Ci, których działania wpływają na losy całego pokolenia albo narodu. Wkrótce mija 90 lat od wybuchu jedynego zwycięskiego powstania Powstania Wielkopolskiego. W związku z rocznicą przedstawiamy w naszej książce, w osobnych op

Anulla | 2015-02-28
Przeczytana: 24 lutego 2015

Nie tak dawno temu wybrałam się do kina na film "Hiszpanka", po obejrzeniu którego okazało się, że jako osoba urodzona i mieszkająca na stałe w Wielkopolsce, moje wiadomości o Powstaniu Wielkopolskim kończą się na informacji z lekcji historii - 27 grudnia 1918r. i tyle.. No może jeszcze, że było to jedyne wygrane przez Polaków powstanie. Jakąś naszą dziwną przypadłością jest fakt, iż czcimy tylko powstania przegrane. Książka "Trzynastu Wspaniałych" przedstawia, jak sugeruje sam tytuł, sylwetki 13 Wielkopolan, którzy szczególnie wyróżnili się w trakcie walk z zaborcą pruskim o odzyskanie niepodległości. Ich determinacja, przygotowanie, oddanie sprawie sprawiła, że odnieśli sukces, że ziemie wielkopolskie zostały uwolnione od zaborcy. Dali również sygnał Polakom zamieszkującym ziemie pozostałych dwóch zaborów, że odzyskanie niepodległości nie jest aż tak nierealne. Trzynastu wspaniałych to ludzie wywodzący się z różnych stanów, są wśród nich osoby wywodzące się z bogatego...

ASIa_K-a | 2015-12-30
Lubięfantastykę | 2014-06-15