Rok 16. Fotokronika. Szpitalne "sanktuarium"

Wydawnictwo: Biały Kruk
historyczna

Szesnasty rok pontyfikatu Jana Pawła II (16 października 1993 – 15 października 1994) naznaczony był cierpieniem. Po raz kolejny Ojciec Święty trafił do Polikliniki Gemellego, gdzie przeszedł operację stawu biodrowego i spędził okres rehabilitacji. Z tego powodu odbył tylko jedną pielgrzymkę zagraniczną – na udręczone wojną Bałkany, do Chorwacji. Mimo że Papież nie opuszczał prawie Rzymu, pracowicie i z oddaniem pełnił swą posługę: wzywał do modlitw o pokój na Bałkanach, przyjął wizyty m.in. Matki Teresy z Kalkuty, Richarda von Weizsäckera, Václava Havla, Waldemara Pawlaka, Lecha Wałęsy, Billa Clintona, odwiedzał parafie rzymskie, brał udział w obchodach uroczystości roku liturgicznego, wyniósł do chwały ołtarzy kolejne sługi Boże, zainaugurował prace Specjalnego Zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego Afryce, wziął udział w spotkaniu z rodzinami na Placu św. Piotra. Wszystkie te wydarzenia uwiecznił na wspaniałych zdjęciach Arturo Mari. Szesnasty tom „Dziejów Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II” prezentuje również piękno i mnogość watykańskich zabytków, tradycji i zwyczajów, przybliżając w ten sposób rzymski Dom Ojca Świętego.
Wysoki poziom edytorski. Fragmenty papieskich wypowiedzi stanowią znakomite źródło wiedzy o nauczaniu Jana Pawła II.

źródło opisu: http://www.bialykruk.pl/product.php?cid=0&pid=336

źródło okładki: http://www.bialykruk.pl/product.php?cid=0&pid=336