102 minuty walki o życie w wieżach World Trade Center

102 Minutes the Untold Story of the Fight to Survive Inside the Twin Towers
83-7359-309-8
WTC, zamach, przetrwanie, śmierć
historyczna

Nieznana historia walki o przetrwanie w wieżowcach World Trade Center 11 września 2001 roku, napisana przez dwójkę dziennikarzy The New York Timesa. Relacja z dramatycznych przeżyć ludzi uwięzionych w płonących budynkach, ujęta w sfabularyzowane opisy indywidualnych prób ucieczki.

merry | 2015-09-20
Na półkach: [52] 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 września 2015

Zamach na World Trade Center to temat, który bardzo mnie interesuje. Kiedy szukałam różnego rodzaju książek poświęconych temu wydarzeniu, trafiłam właśnie na "102 minuty...". Stwierdziłam, że oczywiście muszę zapoznać się z jej treścią.

Kevin Flynn i Jim Dwyer stworzyli zbiór relacji z tamtych wydarzeń. Znajdziemy tutaj opisy przeżyć osób, którym udało się wyjść cało z tego koszmaru, ale też i tych, którzy stracili tam życie. Ponadto autorzy wskazują na przebieg akcji ratunkowej. Na jej zalety i wady. Na komunikację między służbami ratowniczymi lub jej brak.

Lektura tej książki skłoniła mnie do refleksji. Czy rzeczywiście można było zrobić coś jeszcze, aby uratować więcej osób? Nie jeden raz, kiedy byłam w trakcie czytania, zastanawiałam się, co musieli czuć ludzie, którzy w tym feralnym dniu byli wewnątrz budynków World Trade Center. Relacje są przerażające. Zdecydowanie można powiedzieć, że przybliżają czytelnikowi wizję piekła.

Cały czas się zastanawiam, jak można było...

Ula | 2013-07-15

Wstrząsająca relacja z walki o przetrwanie w wieżach World Trade Center. Zawiera opisy czynów heroicznych , ale i tych, które nie zasługiwały na pochwałę. Wydaje mi się,że streszczanie tu tej książki mija się z jakimkolwiek celem - należy ją przeczytać, by zrozumieć ogrom zniszczeń ,jakie ów atak terrorystyczny spowodował. Zniszczeń nie tylko materialnych, ale również i tych w psychice ocalonych. Tragedia z 11 września pokazuje, jak zgubne skutki ma religijny fanatyzm i wynikająca z niego nienawiść . Śmierć tysiąca niewinnych ludzi, którzy tego dnia udali się tak jak zawsze do pracy...nieświadomych, iż dla wielu z nich dzień 11 września przekreśli ich dotychczasowe plany, a nawet zakończy ziemską egzystencję.

lovrse | 2016-03-20
Przeczytana: 20 marca 2016

Bardzo wyczerpujący reportaż.
Dalej nie mogę przestać stawiać się na miejscu Stanleya Praimnatha i wyobrażać sobie, że prosto we mnie leci samolot pasażerski. To naprawdę straszne, co ci ludzie przeżyli.

Sheri | 2011-01-01

Interesująca, w całkiem przystępny sposób przedstawiona analiza ataku na WTC. Autorzy wskazują błędy, jakie zostały popełnione po uderzeniu wieże samolotów, próbują zrekonstruować przebieg zdarzeń, opisują konstrukcję budynków itd. Powinno spodobać się tym, których ciekawi owo zagadnienie.

Kvelertak | 2016-11-03
Na półkach: 52 w 2016, Przeczytane