Wrogie przejęcia na rynku kapitałowym

Wydawnictwo: Liber
biznes, finanse

Wrogie przejęcia są unikalną analizą rynku kontroli nad przedsiębiorstwami. Książka opiera się na szczegółowych opisach przeszło 40 przypadków wrogich przejęć i daje nowe spojrzenie na funkcjonowanie tego rynku. Przedstawia wydarzenia prowadzące do zgłoszenia oferty przejęcia, sposoby zgłaszania tych ofert, strategie obrony podejmowane przez firmy będące celami przejęcia oraz wyniki ofert. Pierwsza część książki gromadzi całe bogactwo informacji wynikających z analizy przypadków, na podstawie których to danych autorzy wskazują, które firmy mogą stać się prawdopodobnymi celami przejęcia, omawiają szanse powodzenia oferty przejęcia oraz skuteczność różnych strategii obrony. Książka opisuje rynek kontroli nad przedsiębiorstwami w Wielkiej Brytanii i różnice pomiędzy różnymi krajami. Przedstawia spostrzeżenia dotyczące wpływu wrogich przejęć na wyniki osiągane przez firmę oraz wnioski stąd w zakresie ustawowej regulacji rynku przejęć. Książka ta jest niezwykle cenna z punktu widzenia menedżerów firm planujących dokonanie skutecznego przejęcia, firm celów wrogiego przejęcia chcących poznać sposoby najlepszej obrony, środowisk akademickich zainteresowanych sposobem funkcjonowania rynku kontroli nad przedsiębiorstwami, i wreszcie polityków odpowiedzialnych za opracowywanie ram prawnych dla funkcjonowania rynku przejęć.

prefekto | 2013-02-22
Chaoticreader | 2016-04-11