Drzewo życia i święty Graal

Wydawnictwo: Genesis
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Autorzy, opierając się na wielu źródłach, obejmujących legendę o Parsifalu, ewangelie gnostyckie, teksty różokrzyżowców oraz ekscytujące badania Rudolfa Steinera, zajęli się tajemniczą wioską Rennes-le-Chateau na południu Francji, dochodząc do wniosk

Marija | 2017-06-12
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Hmmmm....., tak jak w życiu bywa mistrz pojawia się wtedy kiedy uczeń jest gotowy.
I tak dokładnie jest z tą książką. To niesamowity przewodnik dla poszukujących odpowiedzi na temat: skąd się wzięło i bierze nasze istnienie, nasza wiara? Co to jest Święty Graal i Drzewo Życia? Czym są misteria i alchemia, siły eteryczne i "Upadek"? Kim był i jest w rzeczywistości Chrystus?
Niesamowita, wyjątkowa, napisana bardzo przystępnym językiem. Choć przyznaję wielokrotnie musiałam wracać się kilka stron wstecz, by poukładać w głowie wszystkie nowe informacje. Wynikało to jednak nie z niejasności przekazu, a ze zbyt mało ugruntowanej (mojej) wiedzy w podejmowanych kwestiach. Odważnym, szukającym szczerze polecam, sceptykom odradzam. Książka niewątpliwie jak mistrz czeka na gotowość ucznia, by odkryła przed nim swoje tajemnice.

Foe Nus | 2013-08-15
kobianka | 2016-10-01