Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
ARLEKIN
typ
papier
7.29 (176 ocen i 41 opinii)

Opis książki

Kate i Richard Ryanowie są wspaniałym małżeństwem. Ich szczęście mąci jedynie niemożność posiadania własnego dziecka. Dzięki pomocy agencji adopcyjnej zostają w końcu rodzicami przybranej córeczki. Żadne z nich nawet nie podejrzewa, że wraz z maleństwem w ich progi zawita zło… Biologicznymi rodzicami maleńkiej Emmy są psychopatyczny morderca i oszalała z miłości do Richarda młoda i piękna dziewczyna. Julianna postanowiła oddać swoje dziecko właśnie Ryanom, gdyż Richard wydał jej się mężczyzną, o jakim zawsze marzyła. Wkrada się w życie jego i Kate, krok po kroku niszcząc ich małżeństwo. Jednak prawdziwy koszmar dopiero przed nimi. Tropem Julianny podąża bowiem człowiek, który nie zawaha się zabić. Od tej chwili nikt nie będzie bezpieczny, nawet niewinne dziecko… Erica Spindler Na początku chciała zostać artystką i nawet kształciła się w tym kierunku uzyskując tytuł BFA i MFA. Na studiach poznała swojego męża i przeprowadziła się z nim do Nowego Orleanu. Będąc jedną z ofiar huraganu Katrina postanowiła wspomóc odbudowę swojego miasta przekazując na cele dobroczynne 5% sumy, którą uzyskała ze sprzedaży swoich książek w okresie od kwietnia do sierpnia 2006 roku. To przypadek sprawił,że zaczęła pisać. Jak sama mówi przeziębienie i wyprawa do apteki zmieniły jej życie. Po lekturze romansów zdecydowała,że zacznie pisać. Kiedy po raz pierwszy wzięła pióro do ręki zrozumiała,że znalazła cel w życiu. Był rok 1982. Obecnie jest znaną autorką thrillerów, które są na listach bestsellerów New York Times, USA Today i Amazon.com.
Za swoją książkę 'Tylko chłód' otrzymała prestiżową nagrodę Daphne du Maurier Award. Za 'Zakazany owoc' otrzymała Kiss of Death Award i jest trzykrotna finalistką RITA Award.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
awiola | 2014-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

"Ot, zwyczajna kolej rzeczy: wszystko, co żyje, kiedyś umiera i przemienia się w ohydną nicość".

Znacie to uczucie, gdy w Wasze ręce trafia świeżutka jeszcze książka ulubionej pisarki? Zgodzicie się z pewnością, że nic nie zastąpi towarzyszącemu temu wydarzeniu dreszczyku emocji, nieopisanej radości i ciekawości, czym tym razem Was zaskoczy? Erica Spindler należy do mojej osobistej czołówki pisarzy, tworzących dobre dreszczowce, gdyż każda jej kolejna powieść powoduje moje całkowite wyłączenie się ze świata rzeczywistego na kilka godzin. Tak było również i w tym przypadku.

Erica Spindler to znana szerokiemu gronu czytelników, głównie z thrillerów, amerykańska autorka. Spindler studiowała na Delta State University i University of New Orleans, uzyskując tytuł BFA i MFA. Chciała zostać malarką, jednak w 1982 r. dzięki przeziębieniu i przeczytanej książce, postanowiła stworzyć własne dzieło. Obecnie mieszka w stanie Luizjana wraz z mężem i dwoma synami. "Stan zagrożenia&qu...

Wicca | 2013-03-29
Przeczytana: 30 września 2011

Ericę Spindler odkryłam przypadkowo dwa lata temu, przechadzając się po sklepie, gdzie natknęłam się na "KRWAWE WINO". Okładka oraz tytuł na tyle przykuły moją uwagę, iż zapoznałam się z nią a potem kupiłam. Książka na tyle mnie zafascynowała, ze postanowiłam zapoznac się z innymi thrillerami tej autorki i w taki oto sposób trafiłam na "STAN ZAGROŻENIA".
A o czym jest owa książka? Czy autorce udało się po raz kolejny mnie zauroczyć historia mroczną i zawiłą?

"STAN ZAGROŻENIA" przedstawia losy Kate i Richard'a Ryan, którzy są małżeństwem niemal idealnym. Do pełni szczęścia brakuje im jedynie dziecka a kiedy ostateczne wyniki badań wskazują na bezpłodność Richarda, przekreślając tym samym marzenia pary o własnym dziecku, małżonkowie decydują się na adopcję. Żadne z nich nie podejrzewa nawet, że mała Emma zamieni ich życie w koszmar, gdyż jej biologicznymi rodzicami są psychopatyczny morderca i renegat, były płatny zabójca na usługach CIA oraz molestowana przez niego w dzieciństwie Juli...

Tosiaczek | 2014-03-20
Przeczytana: 20 marca 2014

Co za chory układ, wręcz odrażający – o kim mowa? – o biologicznych rodzicach małej Emmy. Julianna – młoda kobieta o zwichrowanym przez życie umyśle i John – psychopata na usługach CIA. Para rodem z ID Investigation Discovery. Nasuwa się jeden wniosek - przydałoby się naszej malutkiej trochę spokoju w tym jej króciutkim jak dotąd życiu.

A teraz główni bohaterowie Kate i Richard. Ona marząca o dziecku, on niekoniecznie, ale oboje zdecydowani na adopcję – kim są? Dla Julianny - Richard to marzenie, a Kate – problem. Dla Johna – oboje to cel. Niezły melanż, prawda? Co z tego wszystkiego wyniknie?

I w takiej to scenerii autorka ukazała nam niezmiernie ważny i trudny problem – upragnionego, ale niespełnionego biologicznego macierzyństwa, a w konsekwencji adopcji. Przepięknie oddane zostały chwile, kiedy Kate poczuła się wreszcie matką, kiedy mogła wziąć w objęcia malutką Emmę. Tak naprawdę do szczęścia brakowało jej tylko jednego. Czego? Przekonajcie się sami.

Książka naprawdę go...

Dawno,dawno temu przy pierwszym zetknięciu z Erica Spindler zgubiłam ją wydawałoby się bezpowrotnie i na długo,teraz odnalazłam i nie pozwolę już umknąć z mojej głowy.

Zapomniałam z jaką lekkością i wdziękiem operuje piórem,tak by nie pozwolić czytelnikowi na zbyt dalekie oddalenie się od tej książki.

Zapomniałam jak to jest czuć oddech zła owiewający włosy,zimną martwą stal dotykającą rozgrzanej od adrenaliny skóry.

Zapomniała...ale to już za mną.

Twórcy słowa dzielą i wytaczają kierunek naszej sympatii lub antypatii.
Wkładają nam do głowy lojalność wobec określonych typów,jak i tworzą barierę niechęci odgradzającą nas od nieprzychylnego spoglądania na całą resztę.
Czasami zamiar pisarza/pisarki spala na panewce,bo coś w nas nie pozwala,nie chce poddać się podążaniu określonym tropem.
Wiem,sama po sobie,że w pewnym momencie,jeszcze gdzieś w mniejszej połowie książki porzuciłam bez większego żalu przyklaskiwanie małżeństwu Kate i Richarda.
Chyba dałam się omamić chorej wizji ideal...

aleksnadra | 2014-03-29
Przeczytana: 29 marca 2014

Często zastanawiam się czy człowiek ma przyznany limit szczęścia i na jakich warunkach został on przyznany? Czy szczęście można wyczerpać? Czy za szczęście przyjdzie nam kiedyś zapłacić?

Kate i Richard Ryanowie mają wszystko, dom, miłość, rodzinę, pieniądze, prestiż. Powinni być szczęśliwi ale tak do końca nie mogą tego o sobie powiedzieć. Dlaczego? Brakuje im dziecka. Niestety nie mogą spłodzić potomka. Kate boryka się z endometriozą a Richard jest bezpłodny. Jedyną szansą na spełnienie się w roli rodziców jest adopcja. Zapisują się do renomowanej agencji adopcyjnej i w przeciągu kilku miesięcy ich największe marzenie się spełnia. Wychowują niemowlę- Emmę. Niestety ten krok staje się przysłowiowym gwoździem do trumny małżeństwa Ryanów. Julianna, biologiczna matka Emmy zakochała się w Richardzie i postanowiła uczynić wszystko aby rozbić jego małżeństwo i zająć miejsce Kate. Gdyby tego było mało, tropem Julianny podąża psychopatyczny morderca.

Jak mogłam się tego spodziewać Erica Spin...

Kasiulek | 2014-03-05
Przeczytana: 05 marca 2014

Nie zawsze rzeczywistość jest dla nas przychylna. Nie możemy mieć wszystkiego. Co z tego, że mamy wspaniałego małżonka, dobrą pracę, piękny dom, gdy brakuje tego najważniejszego – dziecka. Obecnie wiele małżeństw stara się o potomstwo, niestety nie zawsze droga jest tak łatwa. Przychodzi czas, że starania spełzają na niczym i pozostaje jedynie adopcja. Jednak czy adoptując dziecko, takie małżeństwo jest świadome zagrożeń, jakie ta adopcja może nieść później ze strony rodzonej matki czy ojca?

Kate i Richard Ryanowie są właśnie takim małżeństwem. Od ponad dziesięciu lat starają się o dziecko. Niestety okazuje się, że Richard jest bezpłodny. Postanawiają skorzystać z adopcji. Jednak nie przeczuwają zagrożenia ze strony malutkiej Emmy. Okazuje się, że jej matką jest molestowana przez psychopatę młoda dziewczyna, która z miejsca zakochuje się w Richardzie i za wszelką cenę stara się go uwieść. Natomiast ojcem Emmy jest były płatny morderca na usługach CIA, który uwiódł córkę swojej kochan...

Każdy, kto kocha czytać i robi to namiętnie, posiada grono swoich ulubionych autorów, po których kolejne dzieła sięga nie tylko z chęcią, ale również wręcz w ciemno ufając, że ów autor go nie zawiedzie. W moim przypadku odnosi się to do osoby Erici Spindler, amerykańskiej bestsellerowej autorki powieści z gatunku thrillera romantycznego. Co prawda do tej pory przeczytałam zaledwie dwie jej powieści - "Ukarać zbrodnię" oraz "Naśladowcę" (na swoim koncie ma ich już blisko dwadzieścia) - niemniej jednak obie spodobały mi się do tego stopnia, iż upewniłam się w tym, że po kolejne mogę śmiało sięgnąć bez obaw, będąc wręcz pewną, że następna opowiedziana przez nią historia zdoła sprostać moim oczekiwaniom. Czy tak też się stało w przypadku "Stanu zagrożenia"? Oczywiście, że tak! Pisarka ma niezwykły talent, potrafi wciągnąć mnie w swoje historie do tego stopnia, że zapominam o tym, co dzieje się dookoła mnie. Ważne jest jedynie to, co przydarzy się jej bohaterom...

miqa | 2014-04-17
Na półkach: 2014, Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Erica Spindler jest znaną i cenioną pisarką amerykańską, specjalizującą się w thrillerach romantycznych. Ma na swoim koncie kilkanaście książek, które zostały przetłumaczone na różne języki świata. Do tej pory czytałam trzy jej powieści: “Obsesja”, “Dotyk strachu”, “Ukarać zbrodnię”.
Już na wstępie powiem Wam, że moim zdaniem “Stan zagrożenia” jest najlepszą książką Eriki Spindler jaką do tej pory miałam okazję czytać – myślę, że to dobry, zachęcający początek recenzji.

“(…) zemsta to synonim sprawiedliwości.”

Richard i Kate wiodą szczęśliwe i dostatnie życie. Jedyne czego im brakuje to dziecka, ponieważ Richard jest bezpłodny. By uszczęśliwić żonę, razem podejmują decyzję, by zgłosić się do renomowanej agencji adopcyjnej Citywide Charities. W tym samym czasie młoda kobieta Julianna Starr, uciekając przed demonami przeszłości postanawia rozpocząć nowe życie, niestety przeszkadza jej w tym brak funduszy oraz jeszcze nienarodzone dziecko. Za namową lekarza decyduje się oddać dziecko d...

Cyrysia | 2014-03-07
Przeczytana: 07 marca 2014

Każdy z nas preferuje określone gatunki literackie, posiada swoich ulubionych pisarzy. Ja, oprócz romansów, erotyków i powieści obyczajowych bardzo lubię czytać kryminały, thrillery lub horrory. W tej mrocznej kategorii szczególnie odpowiada mi twórczość amerykańskiej autorki, Ericy Spindler, dlatego, kiedy nadarzyła się okazja poznania ,,Stanu Zagrożenia’’, nie wahałam się ani chwili. Pierwsze wydanie tej książki miało miejsce w 2006 roku. Obecnie wydawnictwo Harlequin-Mira postanowiło wznowić jej nakład z nową okładką. Fabuła pozostałe jednak bez zmian. Jaką kryje w sobie tajemnice?

Kate i Richard Ryan są małżeństwem niemal idealnym. Piękni, bogaci i zakochani w sobie. Do szczęścia brakuje im jedynie upragnionego dziecka. Niestety wyniki badań ewidentnie pokazują, że Richard jest bezpłodny. W wyniku zaistniałych okoliczności młodzi małżonkowie decydują się na adopcje. Wkrótce w ich życiu pojawia się mała Emma. Nikt nie podejrzewa, że wraz z dziewczynką nadejdą także gigantyczne kłop...

Silviana | 2013-10-28

To druga książka twórczości Erica'y Spindler, po którą miałam przyjemność sięgnąć. Tak, tak, była to nieodparta przyjemność. Do tej przyjemności zapraszam też innych miłośników książek trzymających w napięciu, pełnych niepewności i gry różnych uczuć.

A więc zaczynajmy…
"Stan zagrożenia" skupia się wokół charyzmatycznej postaci Johna Powersa, który pracuje dla tajemniczej instytucji rządowej. Zadania, jakie zostają mu powierzone sprowadzają się najkrócej ujmując do "eliminacji zagrożeń", czyli do zabijania osób, które wskaże Firma.
John Powers jednak przestaje być nieczułym profesjonalistą, swoje zabójcze zdolności zaczyna wykorzystywać do prywatnych porachunków. Zabójczo zakochany w kilkuletniej córce (!!!) swojej kochanki, niszczy życie wszystkim tym, których ta młoda i bezbronna dziewczyna spotka na swej drodze. Julianna, bo tak ma na imię, w swoim krótkim życiu, nie tylko zostaje od najmłodszych lat wplątana w romans z Powersem, ale i także nie rozumie do końca uczucia, jakie się...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica